Mobilności zagraniczne / European mobility activities

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Curso Intensivo de Español y Metodología CLIL para Profesores (Intensywny kurs j. hiszpańskiego i medoda CLIL dla nauczycieli)

Przejdź do - Curso Intensivo de Español y Metodología CLIL para Profesores (Intensywny kurs j. hiszpańskiego i medoda CLIL dla nauczycieli)

Barcelona, Spain
16.10.2017 – 21.10.2017
Participant: Małgorzata Sobieraj

 

Dnia 15 października 2017 wieczorem różowy aeroplan linii WIZZAIR osiadł bezpiecznie na lotnisku w Barcelonie... i już po 45 minutach jazdy metrem przemykałam się uliczkami miasta taszcząc walizę, która tak łomotała po bruku, że pewnie pobudziłam wszystkich śpiących snem sprawiedliwego mieszkańców.
Zajęcia odbywały się w godz. 9.00-14.00. Moja grupa okazała się nieliczna, ale śliczna: dwoje Włochów, Norweżka i ja.  Wykładowca był doskonale przygotowany i dowcipnie prowadził zajęcia. Pracowaliśmy  intensywnie i wchłanialiśmy wiedzę z dużym zapałem i zaangażowaniem. Nie było prac domowych- hurra!!!

22 października 2017
Czytaj więcej o: Curso Intensivo de Español y Metodología CLIL para Profesores (Intensywny kurs j. hiszpańskiego i medoda CLIL dla nauczycieli)

Drama in the Secondary Classroom and Theatre Studies

Przejdź do - Drama in the Secondary Classroom and Theatre Studies

Southampton, England
25.09.2017 – 06.10.2017
Participant: Lilla Winiarska-Mancini

 

Dnia 10 kwietnia 1912 r. z angielskiego miasta Southampton wyruszył w swój dziewiczy rejs legendarny Titanic. Dnia 24 września 2017 do Southampton dotarła polonistka z naszej szkoły, p. Lilla Winiarska-Mancini, by uczestniczyć w dwutygodniowym kursie „Drama in the Secondary Classroom and Theatre Studies” w ramach  projektu Erasmus+.  Zajęcia w 7-osobowej międzynarodowej grupie dotyczyły teatru szekspirowskiego i dramy jako metody pedagogicznej. Nasza koleżanka nie tylko uczestniczyła w warsztatach, ale miała okazję odwiedzenia szkół, w których prowadzone są zajęcia z dramy.

7 października 2017
Czytaj więcej o: Drama in the Secondary Classroom and Theatre Studies

Creative Ideas and Motivating Materials

Przejdź do - Creative Ideas and Motivating Materials

Colchester, England

03.09.2017 – 09.09.2017

Participant: Anna Plachimowicz-Cynkier

 

Czy znacie określenie ‘angielska pogoda’? Pada, wieje i zimno? Nic z tego! Colchester przywitało mnie po królewsku! Słońcem i bezchmurnym niebem. Dzięki temu było mi dużo milej spędzać długie godziny na zajęciach, warsztatach i wykładach w ramach programu Erasmus+. Dzięki udziałowi w kursie dowiedziałam się, jak być lepszym i bardziej kreatywnym nauczycielem, co mam nadzieję odczujecie również i Wy, Drodzy Uczniowie. Moi nowi koledzy z Włoch, Bułgarii i Węgier pozdrawiają uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

25 września 2017
Czytaj więcej o: Creative Ideas and Motivating Materials

CLIL (Content & Language Integrated Learning)

Przejdź do - CLIL (Content & Language Integrated Learning)

Scarborough, England
21.08.2017 – 01.09.2017
Participant: Iwona Duda

W dniach  21.08.2017 – 01.09.2017 nasza koleżanka Iwona Duda (nauczycielka biologii) odbyła, w ramach projektu Erasmus+, kurs doskonalący z nauki języka angielskiego w Scarborough (hrabstwo Yorkshire) w Anglii. Była to również okazja do zapoznania się z nową metodą nauczania CLIL, tj. zintegrowanym nauczaniem przedmiotowo-językowym. W kursie uczestniczyli nauczyciele z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Węgier. Codziennie zajęcia trwały 6 godzin i miały miejsce w pięknym budynku Anglolangu. Oprócz nauki w międzynarodowym gronie, uczestnicy spędzali wspólnie czas na wycieczkach, poznając kulturę, historię i przyrodę Anglii. Jedna odbyła się do Whitby a druga do historycznego Yorku. Scarborough okazało się uroczą nadmorską miejscowością, gdzie nawiązano wiele cennych przyjaźni.

4 września 2017

Outdoor Education - Involve Students in Outdoor Learning Experiences

Przejdź do - Outdoor Education - Involve Students in Outdoor Learning Experiences

Outdoor Education – Involve Students in Outdoor Learning Experiences

Lisbon/Caldas da Rainha, Portugal

14.08.2017 – 20.08.2017

Participant: Agnieszka Pakuła

 

W sierpniu nasza anglistka, Agnieszka Pakuła, odbyła tygodniowy kurs w Portugalii z zakresu edukacji pozaformalnej oraz organizacji nauczania poza szkołą (zgodnie z koncepcją Otwartej Szkoły). Zajęcia miały miejsce w plenerze, począwszy od portugalskich ogrodów, a skończywszy na średniowiecznych zamkach. Integracja zespołu polegała na grach międzykulturowych oraz wymianie doświadczeń i dobrych praktyk z nauczycielami z Austrii, Serbii, Chorwacji i Rumuni, a wszystko to pod okiem portugalskich trenerów. Poniżej relacja z kursu w wersji anglojęzycznej.

3 września 2017
Czytaj więcej o: Outdoor Education - Involve Students in Outdoor Learning Experiences