Jesteś tutaj: Start / Projekty / Erasmus+ / Akredytacja

Akredytacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Szkolenie z języka hiszpańskiego na Teneryfie

Przejdź do - Szkolenie z języka hiszpańskiego na Teneryfie

                                                                                             Erasmus+Komisja Europejska - logo

W dniach od 13 do 20 kwietnia 2024r trzech nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego, Grzegorz Biskupski, Jarosław Gruca i Marcin Przytuła, mieli przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z podstawowego języka hiszpańskiego na Teneryfie. Kurs ten był finansowany przez Unię Europejską i odbył się w ramach przyznanej 5-letniej akredytacji. Koordynatorem projektu jest Gabriela Olea Martin.
Nasz pobyt na tej malowniczej wyspie w południowej części Hiszpanii był niezapomnianym doświadczeniem. Podczas pobytu mieliśmy okazję poznać nie tylko język, ale także kulturę i zwyczaje mieszkańców wyspy. Codzienna nauka języka odbywała się w przyjaznej atmosferze, a nauczyciele byli wyjątkowo pomocni i cierpliwi. A w czasie wolnym mogliśmy wykorzystać i ćwiczyć nabyte umiejętności językowe. Poza zajęciami mieliśmy również czas na zwiedzanie i poznawanie atrakcji wyspy. W południowej części Teneryfy można podziwiać piękne plaże, takie jak Playa de las Américas czy Los Cristianos, gdzie spędzaliśmy czas relaksując się nad brzegiem oceanu.

20 kwietnia 2024
Grzegorz Biskupski
Czytaj więcej o: Szkolenie z języka hiszpańskiego na Teneryfie

Sewilla - mobilność uczniów

Przejdź do - Sewilla - mobilność uczniów

Logo Erasmus+Komisja Europejska

W dniach 2-8 marca 2024r grupa 15 uczniów z klas II i III, pod opieką 4 nauczycieli –koordynatora projektu Gabrieli Olea Martin oraz nauczycieli Anny Pacak, Grzegorza Biskupskiego i Pawła Pawłowskiego uczestniczyła w mobilności uczniów do Sewilli współfinansowanej przez Unię Europejską. Wyjazd odbył się w ramach przyznanej akredytacji przyznanej na lata 2021-2027. Podczas wyjazdu uczniowie uczęszczali na zajęcia komunikatywne z języka hiszpańskiego i nowoczesnych technologii, które odbywały się w szkole COLEGIO NUESTRA SEÑORA DE LA COMPASIÓN. Wspólnie z młodzieżą hiszpańską nasi uczniowie przedstawili prezentacje dotyczące własnego kraju, miasta i szkoły, wykonywali zadania komunikatywne w języku hiszpańskim i angielskim mające na celu udoskonalenie umiejętności mówienia i porozumiewania się w językach obcych oraz poznania kultury hiszpańskiej. Poza tym uczestniczyli w zajęciach informatycznych dotyczących mediów społecznościowych i zagrożeń istniejących w Internecie. Wspólnie z młodzieżą hiszpańską tworzyli plakaty w aplikacji Canva. Poza tym brali udział w grach miejskich na Placu Hiszpańskim oraz w Muzeum Sztuk Pięknych. Kontakt z językiem hiszpańskim był nieustanny, zarówno podczas zajęć jak i podczas wycieczek, wizyt w restauracjach oraz robienia zakupów. Ponadto po zajęciach uczniowie brali udział w wycieczkach na plażę Matalascanas i do miasteczka Rocio.

9 marca 2024
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Sewilla - mobilność uczniów

Sewilla - wizyta przygotwawcza

Przejdź do - Sewilla - wizyta przygotwawcza

LogoKomisja Europejska

W dniach 14-17 lutego 2024r. w Sewilli odbyła się wizyta przygotowawcza współfinansowana przez Unię Europejską. W wizycie uczestniczyła Gabriela Olea Martin nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Kielcach, która jest jednocześnie koordynatorką 5-letniego projektu akredytacji Erasmus+.

18 lutego 2024
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Sewilla - wizyta przygotwawcza

Akredytacja Erasmus+ na rok szkolny 2023/2024

Przejdź do - Akredytacja Erasmus+ na rok szkolny 2023/2024

LogoLogo Komisji Europejskiej

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 w ramach przyznanej akredytacji I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało w wyniku konkursu wniosków na dodatkowe środki grant na zorganizowanie mobilności zagranicznych dla 4 nauczycieli i 16 uczniów I LO. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 17 000 euro. Przeprowadzona została już rekrutacja wśród uczniów i na podstawie wyników testu z języka hiszpańskiego zostało wyłonionych 16 najlepszych osób, które wezmą udział w mobilności do Sewilli w dniach 2-8 marca 2024r. Mobilność jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach akredytacji przyznanej na lata 2021-2027. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie wezmą udział w zajęciach języka hiszpańskiego oraz bogatym programie kulturowym, mającym na celu poznanie historii, zwyczajów, tradycji i kuchni hiszpańskiej. Ponadto w ramach 3 roku akredytacji otrzymaliśmy 9200 euro na szkolenia zagraniczne dla nauczycieli.

12 października 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Akredytacja Erasmus+ na rok szkolny 2023/2024

Szkolenie Erasmus+ Teneryfa

Przejdź do - Szkolenie Erasmus+ Teneryfa

Erasmus+Komisja Europejska

W dniach od 8.07.2023 r. do 15.07.2023 r. na Teneryfie (Hiszpania) odbyło się szkolenie dla nauczycieli, koordynatorów, współfinansowane z Unii Europejskiej. W szkoleniu uczestniczyła Gabriela Olea Martin nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego m. S. Żeromskiego w Kielcach, która jest jednocześnie koordynatorką 5-letniego projektu akredytacji Erasmus+. Program szkolenia obejmował zajęcia w wymiarze 25 godzin i był poświęcony nowoczesnym technologiom komunikacyjnym w nauczaniu różnych przedmiotów, w tym języków obcych.

18 lipca 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Szkolenie Erasmus+ Teneryfa