Jesteś tutaj: Start / Projekty / Erasmus+ / Akredytacja

Akredytacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Sewilla - mobilność uczniów

Przejdź do - Sewilla - mobilność uczniów

Logo Erasmus+Komisja Europejska

W dniach 2-8 marca 2024r grupa 15 uczniów z klas II i III, pod opieką 4 nauczycieli –koordynatora projektu Gabrieli Olea Martin oraz nauczycieli Anny Pacak, Grzegorza Biskupskiego i Pawła Pawłowskiego uczestniczyła w mobilności uczniów do Sewilli współfinansowanej przez Unię Europejską. Wyjazd odbył się w ramach przyznanej akredytacji przyznanej na lata 2021-2027. Podczas wyjazdu uczniowie uczęszczali na zajęcia komunikatywne z języka hiszpańskiego i nowoczesnych technologii, które odbywały się w szkole COLEGIO NUESTRA SEÑORA DE LA COMPASIÓN. Wspólnie z młodzieżą hiszpańską nasi uczniowie przedstawili prezentacje dotyczące własnego kraju, miasta i szkoły, wykonywali zadania komunikatywne w języku hiszpańskim i angielskim mające na celu udoskonalenie umiejętności mówienia i porozumiewania się w językach obcych oraz poznania kultury hiszpańskiej. Poza tym uczestniczyli w zajęciach informatycznych dotyczących mediów społecznościowych i zagrożeń istniejących w Internecie. Wspólnie z młodzieżą hiszpańską tworzyli plakaty w aplikacji Canva. Poza tym brali udział w grach miejskich na Placu Hiszpańskim oraz w Muzeum Sztuk Pięknych. Kontakt z językiem hiszpańskim był nieustanny, zarówno podczas zajęć jak i podczas wycieczek, wizyt w restauracjach oraz robienia zakupów. Ponadto po zajęciach uczniowie brali udział w wycieczkach na plażę Matalascanas i do miasteczka Rocio.

9 marca 2024
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Sewilla - mobilność uczniów

Sewilla - wizyta przygotwawcza

Przejdź do - Sewilla - wizyta przygotwawcza

LogoKomisja Europejska

W dniach 14-17 lutego 2024r. w Sewilli odbyła się wizyta przygotowawcza współfinansowana przez Unię Europejską. W wizycie uczestniczyła Gabriela Olea Martin nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Kielcach, która jest jednocześnie koordynatorką 5-letniego projektu akredytacji Erasmus+.

18 lutego 2024
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Sewilla - wizyta przygotwawcza

Akredytacja Erasmus+ na rok szkolny 2023/2024

Przejdź do - Akredytacja Erasmus+ na rok szkolny 2023/2024

LogoLogo Komisji Europejskiej

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 w ramach przyznanej akredytacji I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało w wyniku konkursu wniosków na dodatkowe środki grant na zorganizowanie mobilności zagranicznych dla 4 nauczycieli i 16 uczniów I LO. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 17 000 euro. Przeprowadzona została już rekrutacja wśród uczniów i na podstawie wyników testu z języka hiszpańskiego zostało wyłonionych 16 najlepszych osób, które wezmą udział w mobilności do Sewilli w dniach 2-8 marca 2024r. Mobilność jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach akredytacji przyznanej na lata 2021-2027. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie wezmą udział w zajęciach języka hiszpańskiego oraz bogatym programie kulturowym, mającym na celu poznanie historii, zwyczajów, tradycji i kuchni hiszpańskiej. Ponadto w ramach 3 roku akredytacji otrzymaliśmy 9200 euro na szkolenia zagraniczne dla nauczycieli.

12 października 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Akredytacja Erasmus+ na rok szkolny 2023/2024

Szkolenie Erasmus+ Teneryfa

Przejdź do - Szkolenie Erasmus+ Teneryfa

Erasmus+Komisja Europejska

W dniach od 8.07.2023 r. do 15.07.2023 r. na Teneryfie (Hiszpania) odbyło się szkolenie dla nauczycieli, koordynatorów, współfinansowane z Unii Europejskiej. W szkoleniu uczestniczyła Gabriela Olea Martin nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego m. S. Żeromskiego w Kielcach, która jest jednocześnie koordynatorką 5-letniego projektu akredytacji Erasmus+. Program szkolenia obejmował zajęcia w wymiarze 25 godzin i był poświęcony nowoczesnym technologiom komunikacyjnym w nauczaniu różnych przedmiotów, w tym języków obcych.

18 lipca 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Szkolenie Erasmus+ Teneryfa

Grupowa mobilność nauczycieli - Barcelona

Przejdź do - Grupowa mobilność nauczycieli -  Barcelona

Erasmus+Komisja Europejska

W dniach 25.06 2023 do 30.06.2023 obył się kolejny wyjazd w ramach przyznanej przez Unię Europejską pięcioletniej akredytacji. Tym razem beneficjentami programu były trzy nauczycielki I LO- Barbara Bukowska, nauczycielka języka polskiego, Anna Piwowarczyk, psycholożka szkolna oraz Izabela Złonkiewicz, pedagożka szkolna. Nauczycielki zdecydowały się wziąć udział w programie mobilności i szkolić się w praktycznej znajomości języka angielskiego ponieważ w naszej szkole przybywa uczniów z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym. Praktyczna  umiejętność porozumiewania się po angielsku stała się nieodzowna.

1 lipca 2023
Barbara Bukowska, Anna Piwowarczyk, Izabela Złonkiewicz
Czytaj więcej o: Grupowa mobilność nauczycieli - Barcelona