Jesteś tutaj: Start


Strona główna

5 czerwca 2023r., godz.16.30-17.30 spotkania z rodzicami (zamiast godzin dostępności nauczycieli w dniach 5-9 czerwca 2023r.).

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Poznajemy historię Kielc

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20historyczne

Kolejne warsztaty z cyklu "Poznajemy historię Kielc", w dniu 7 czerwca poprowadził dr Marek Maciągowski - dyrektor ds. naukowych Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Tym razem uczniowie klasy  2G i 2E poznali historię Kielc związaną z walką o niepodległość oraz pobytem oddziałów Piłsudskiego w naszym mieście. 

7 czerwca 2023
Agnieszka Ziętal
Czytaj więcej o: Poznajemy historię Kielc

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Powiększ zdjęcie Laureatka%20LIII%20Olimpiady%20Literatury%20i%20Języka%20Polskiego%20Bianka%20Beń%20z%20Pania%20Barbarą%20Bukowską%20-%20zdjęcie%201

Dnia 5 czerwca 2023 r. uczennica klasy 2A naszego liceum, Bianka Beń, odebrała w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie dyplom za zdobycie tytułu Laureata LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego z lokatą III.
W uroczystej gali Biance towarzyszyła Barbara Bukowska, która przygotowywała uczennicę do poszczególnych etapów olimpiady.

5 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Ogólnopolski XXIII Konkurs Literacki "O Pióro Stefana"

Powiększ zdjęcie XXIII%20Konkurs%20O%20Pióro%20Stefana%20-%20zdjęcie%201

Dnia 2 czerwca w  Muzeum Stefana Żeromskiego odbyła  się uroczystość wręczenia nagród laureatom 23. edycji konkursu literackiego „O Pióro Stefana”.
Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych napisali  dialog Marcin i Biruta. Rozmowa na czacie w realiach XIX-wiecznych Kielc.
Jury w składzie: Lilla Winiarska-Mancini, Anna Wojnowska-Duplicka, Elżbieta Pukalska oceniło 15 nadesłanych prac konkursowych i wyodrębniło trzech laureatów.

I miejsce zajął  Aleksander Chyb, uczeń  klasy VIII a  Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach, podopieczny  pani Eweliny Szymczak.

2 czerwca 2023
Elżbieta Pukalska, Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Ogólnopolski XXIII Konkurs Literacki "O Pióro Stefana"

Atrakcyjne lektury

Powiększ zdjęcie Inscenizacja%20ZOO%20-%20zdjęcie%201

W poniedziałek, 29 maja, Teatr Biblioteczny Ex Libris zaprosił widzów na kolejną premierę. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele przygotowali „ZOO”- inscenizację zrealizowaną na podstawie bajek Jana Brzechwy. Te zabawne wierszyki zapewne wszyscy pamiętamy z czasów dzieciństwa, ale bajka to utwór literacki z morałem. Jej bohaterowie, często zwierzęta czy przedmioty uosabiają ludzkie cechy, a humorystycznie ukazany w bajkach obraz ludzkiej społeczności skłania do refleksji.

29 maja 2023
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Atrakcyjne lektury

Spotkanie online z uczniami z Winnicy

Powiększ zdjęcie Spotkanie%20online%20z%20młodzieżą%20z%20Winnicy%20-%20zdjęcie%201

25 maja 2023 odbyło się spotkanie Samorządów Uczniowskich I LO i Liceum nr 20 w Winnicy . Nasze szkoły od czterech lat połączone są umową o wzajemnej współpracy i więzami osobistych przyjaźni. Okrutna wojna nie stanęła na drodze porozumienia między młodzieżą. Spotkanie odbyło się w formie konferencji online. Przewodniczący i członkowie Samorządów rozmawiali o sposobie wybierania przewodniczącego, projektach realizowanych w szkole, różnicach i sprawach wspólnych jakie łączą młodzież obu szkół. Rozmowa przebiegała swobodnie i dynamicznie. Ważną rolę odegrali w niej nasi ukraińscy uczniowie -Warwara, Anastazja i Maksym. Sprawnie tłumaczyli pytania i odpowiedzi. Pod koniec wszyscy rozmawiali biegle po angielsku i planowali wzajemne odwiedziny i dalszą współpracę. Podczas spotkania rozegrano turniej szachowy.

25 maja 2023
Izabela Złonkiewicz
Czytaj więcej o: Spotkanie online z uczniami z Winnicy