Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Żegnaj szkoło - witajcie wakacje !

Przejdź do - Żegnaj szkoło - witajcie wakacje !

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 7.30 w auli oraz w sali gimnastycznej.  Po wejściu pocztu sztandarowego do auli odtworzono nagrania hymnów Polski oraz Ukrainy, ponieważ do naszej szkoły uczęszczają również uczennice z Winnicy i Iwano-Frankiwska.  
Przybyły na uroczystość prezydent Kielc Bogdan Wenta podziękował Dyrekcji i nauczycielom za pracę, życzył wszystkim bezpiecznego oraz udanego wypoczynku. Spotkał się także z rodzinami ukraińskich uczniów naszego liceum. 

24 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Żegnaj szkoło - witajcie wakacje !

ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI -MATURZYŚCI 2022

Przejdź do - ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI -MATURZYŚCI 2022

Zawiadamiamy, że wręczenie świadectw dojrzałości odbędzie się 5 lipca (wtorek) o godzinie 11.00 w SALI GIMNASTYCZNEJ.
Po odbiór świadectw dojrzałości należy zgłosić się z dowodem osobistym.

ŚWIADECTWO MOŻE ODEBRAĆ OSOBIŚCIE ABSOLWENT LUB INNA PEŁNOLETNIA OSOBA, KTÓRA POSIADA PISEMNE PEŁNOMOCNICTWO, CZYTELNIE PODPISANE PRZEZ ABSOLWENTA i ZŁOŻONE DO SEKRETARIATU SZKOŁY. TOŻSAMOŚĆ OSOBY UPOWAŻNIONEJ DO ODBIORU ŚWIADECTWA MUSI ZOSTAĆ POTWIERDZONA NA PODSTAWIE DOWODU OSOBISTEGO LUB INNEGO DOKUMENTU ZE ZDJĘCIEM WYDANEGO PRZEZ ORGANY ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ.

DRUK UPOWAŻNIENIA W ZAŁĄCZENIU:

15 czerwca 2022

Sesja popularnonaukowa Totalitaryzmy XX wieku w historii i literaturze

Przejdź do - Sesja popularnonaukowa Totalitaryzmy XX wieku w historii i literaturze

14 czerwca 2022 r. zorganizowana została sesja popularnonaukowa „Totalitaryzmy XX wieku w historii i literaturze”. Dzięki współpracy z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który objął patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem, młodzież klas: 1A, 1C, 1D, 2a miała możliwość wysłuchania bardzo interesujących referatów.

14 czerwca 2022
Dariusz Wojciechowski
Czytaj więcej o: Sesja popularnonaukowa Totalitaryzmy XX wieku w historii i literaturze

Zajęcia laboratoryjne z chemii organicznej na UJK

Przejdź do - Zajęcia laboratoryjne z chemii organicznej na UJK

W dniu 10.06 2022 r. klasa 3C wraz ze swoim nauczycielem chemii Panią Aleksandrą Szychowską odbyła zajęcia laboratoryjne z chemii organicznej w Instytucie Chemii UJK. Dzięki uprzejmości Pani dr Magdaleny Marcinkowskiej, opiekuna laboratorium chemii organicznej, uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania kilku serii doświadczeń chemicznych, prowadzących do identyfikacji i zbadania właściwości wybranych węglowodorów, alkoholi i fenoli, aldehydów i ketonów oraz kwasów karboksylowych i estrów.
Uczniowie wykonali m.in. następujące eksperymenty:

11 czerwca 2022
Aleksandra Szychowska
Czytaj więcej o: Zajęcia laboratoryjne z chemii organicznej na UJK

Jubileusz 300-lecia Naszej Szkoły

300-lecie szkoły

KOLEŻANKI I KOLEDZY ŻEROMSZCZACY ORAZ PRZYJACIELE I SYMPATYCY LICEUM

W związku ze zbliżającym się JUBILEUSZEM 300–lecia Naszej Szkoły serdecznie zapraszamy na ZEBRANIE OTWARTE, które odbędzie się 21 czerwca 2022 r. w szkolnej auli. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00
Naszym pragnieniem jest, aby obchody 300-lecia stały się prawdziwym świętem wszystkich, którzy tworzyli piękną historię szkoły. Te 300 lat to czas wielu wydarzeń, sukcesów i zmian. Jubileusz to z jednej strony czas podsumowań wielowiekowej działalności, z drugiej natomiast okazja do spotkań absolwentów, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców oraz sympatyków szkoły.

31 maja 2022
Czytaj więcej o: Jubileusz 300-lecia Naszej Szkoły