Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ostatnie pożegnanie

Przejdź do - Ostatnie pożegnanie

Z przykrością zawiadamiamy, że 6 grudnia zmarł Pan inżynier Witold Wojciechowski, absolwent I LO z 1962 r., instruktor 2 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 16 grudnia, o godzinie 11.00 na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie.

10 grudnia 2019

Piątek z książką - głośne czytanie

Przejdź do - Piątek z książką - głośne czytanie

Książkę na jesień, podczas listopadowego spotkania w bibliotece szkolnej, polecały Sylwia Jańczyk i nauczycielka języka polskiego pani Lilla Winiarska-Mancinii. Czytaliśmy powieść Vala Emmicha Drogi Evanie Hansenie oraz felietony Michała Rusinka Pypcie na języku.

22 listopada 2019
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Piątek z książką - głośne czytanie

Upoluj swoją książkę

Przejdź do - Upoluj swoją książkę

W tym roku, już po raz trzeci, uczestniczyliśmy w akcji „Upoluj swoją książkę”. Plakaty akcji umożliwiały, bezpłatny dostęp do bestsellerowych e-booków i audiobooków, które można było pobrać korzystając z darmowej aplikacji na telefon.
Akcja zorganizowana została z inicjatywy Instytutu Książki, w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

30 listopada 2019
Anna Wojnowska-Duplicka

Konkurs plastyczny

Przejdź do - Konkurs plastyczny

W dniu 22 listopada w bibliotece odbyło się wręczenie nagród laureatkom konkursu plastycznego Nobel 2018 dla Olgi Tokarczuk. Sylwia Gawlik z klasy 1Ag i Aleksandra Kuca z klasy 1G wykonały prace plastyczne, które zostały nagrodzone kartami podarunkowymi księgarni MPiK. Wizerunki Olgi Tokarczuk, wykonane różnymi technikami prezentują się znakomicie.

Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna.

22 listopada 2019
Elżbieta Pukalska

Warsztaty kulturowe z wolontariuszami

Przejdź do - Warsztaty kulturowe z wolontariuszami

W dniu 4 listopada uczniowie klasy I E, I F, I G i II F wzięli udział w warsztatach kulturowych poprowadzonych przez wolontariuszy z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji, którzy przebywają w Kielcach w ramach projektu Erasmus+. Goście zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące położenia geograficznego, klimatu, języków urzędowych, zwyczajów i tradycji oraz typowych potraw i specyfiki kuchni każdego z krajów. Był quiz w aplikacji kahoot i kalambury oraz wiele okazji do wymiany poglądów w języku angielskim. Warsztaty zorganizowała Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I LO we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.

4 listopada 2019
Gabriela Olea Martin