Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ślubowanie klas pierwszych 2019

Przejdź do - Ślubowanie klas pierwszych 2019

W dniu 11 października 2019 r. w auli szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali przyjęci w poczet uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Uroczystość ta była polączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor wręczył nagrody szczególnie wyróżniajacym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas trwania uroczystości głos zabrali pan dyrektor Waldemar Pukalski, pani Bożena Kula - nauczycielka języka polskiego, absolwentka  I  LO w Kielcach oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po części oficjalnej, wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane programy artystyczne.

11 października 2019

Warsztaty kulturowe

Przejdź do - Warsztaty kulturowe

W dniu 11 października uczniowie klasy II E,  III H i III G wzięli udział w warsztatach kulturowych poprowadzonych przez wolontariuszy z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Turcji, którzy przebywają w Kielcach w ramach projektu Erasmus+. Goście zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące położenia geograficznego,  klimatu, języków urzędowych, zwyczajów i tradycji oraz  typowych potraw i specyfiki kuchni każdego z krajów. Był quiz w aplikacji kahoot i kalambury oraz wiele okazji do wymiany poglądów w języku angielskim. Warsztaty zorganizowała Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I LO.

11 października 2019
Gabriela Olea Martin

Piątek z książką - głośne czytanie

Przejdź do - Piątek z książką - głośne czytanie

Po letniej przerwie reaktywowaliśmy cykl spotkań z książką.  Dnia 27 września w bibliotece szkolnej  fragmenty swoich wakacyjnych lektur zaprezentowali uczniowie i nauczyciele. Czytaliśmy: Studnię wstąpienia Brandona Sandersona  i  Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu Matta Haiga. Poniżej przytaczamy jeden z nich:

27 września 2019
Czytaj więcej o: Piątek z książką - głośne czytanie

Europejski Dzień Języków

Przejdź do - Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków jest okazją do promowania różnorodności językowej i kulturowej. 

W tym dniu spotkaliśmy się na głośnym czytaniu fragmentów książki Alana Alexandra Milne’a Winnie-the-Pooh, znanej polskiemu czytelnikowi w tłumaczeniu Ireny Tuwim pod tytułem Kubuś Puchatek. Uczestnicy spotkania, zebrani w szkolnej auli, wysłuchali przygód Kubusia w dziewięciu wersjach językowych zaprezentowanych przez uczniów i nauczycieli naszego liceum.

Logo

26 września 2019
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków