Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tragiczna rocznica

Przejdź do - Tragiczna rocznica

23 maja 2018 r. delegacja naszej szkoły, składająca się z uczniów klasy IE: Michaliny Ludwinek, Nicol Pierzchały oraz Arkadiusza Wąsika, uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 75 rocznicę  masowego mordu na najmłodszych ofiarach Holokaustu. Obchody odbyły się na cmentarzu żydowskim  na Pakoszu w Kielcach. To właśnie tam 75 lat temu rozstrzelano 45 dzieci pochodzenia żydowskiego w wieku od 15 miesięcy do 13 lat. Podczas uroczystości na zbiorowym grobie ofiar złożone zostały białe goździki, po jednym dla każdego dziecka. Następnie odmówiona została wspólna modlitwa.

23 maja 2018

Odeszła Barbara Wachowicz - pisarka losu polskiego

Przejdź do - Odeszła Barbara Wachowicz - pisarka losu polskiego

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Barbary Wachowicz - pisarki, scenarzystki, fotografika, a przede wszystkim wielkiej miłośniczki ziemi urocznej Stefana Żeromskiego.

Pod jej piórem, przed jej obiektywem przeszłość nie jest cokolwiek dalej, lecz zupełnie blisko. Mickiewicz wyjechał przed chwilą, Kościuszko zaraz powróci, Chopin jeszcze gra... To jest ciągle ta sama Polska, bezgraniczna. Zaścianek, Europa, Ojczyzna tworzą jedno wielkie ludzkie uniwersum oświecone rozumem, ogrzane sercem - tak oceniał twórczość pani Barbary Wachowicz ks. prof. Janusz Stanisław Pasierb.

Nasza szkoła zawdzięcza jej kultywowanie pamięci o życiu i twórczości naszego patrona. Ciebie jedną kocham i Ogród miłości - to piękne opowieści o ziemi Stefana Żeromskiego.

7 czerwca 2018

The Bear Educational Theatre

Dnia 6 czerwca (środa) wystąpi w naszej szkole The Bear Educational Theatre, międzynarodowy  teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, który specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w interaktywnym przedstawieniu w języku angielskim:

  • The History of England – Part 1 – godz. 9:10 (klasy drugie)
  • The Let’s Go Travel Show – godz. 11:05 (klasy pierwsze).

Zaproszenie

29 maja 2018

Warsztaty na Wydziale Biologii UJK

Przejdź do - Warsztaty na Wydziale Biologii UJK

W dniu 24 maja 2018r. uczniowie klasy 2d o profilu biologiczno – chemicznym uczestniczyli w warsztatach z dysekcji serca świni zorganizowanych ­przez pracowników Wydziału Biologii UJK w Kielcach. Nasi uczniowie samodzielnie preparowali serca w celu wydzielenie poszczególnych struktur anatomicznych. Nie obyło się bez emocji...

 

25 maja 2018