Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Przejdź do - Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Dnia 5 czerwca 2023 r. uczennica klasy 2A naszego liceum, Bianka Beń, odebrała w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie dyplom za zdobycie tytułu Laureata LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego z lokatą III.
W uroczystej gali Biance towarzyszyła Barbara Bukowska, która przygotowywała uczennicę do poszczególnych etapów olimpiady.

5 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Poznajemy historię Kielc

Przejdź do - Poznajemy historię Kielc

Kolejne warsztaty z cyklu "Poznajemy historię Kielc", w dniu 7 czerwca poprowadził dr Marek Maciągowski - dyrektor ds. naukowych Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Tym razem uczniowie klasy  2G i 2E poznali historię Kielc związaną z walką o niepodległość oraz pobytem oddziałów Piłsudskiego w naszym mieście. 

7 czerwca 2023
Agnieszka Ziętal
Czytaj więcej o: Poznajemy historię Kielc

Zajęcia z WAT

Przejdź do - Zajęcia z WAT

We wtorek 4 kwietnia klasa matematyczno - informatyczna uczestniczyła w wykładzie zdalnym na temat "Co to jest i do czego słuzy światłowód" . Warsztaty zamykające szkolny projekt edukacyjny "Poznajemy nowe technologie" poprowadził dr hab. inż. Paweł Marć, prof. WAT. 

4 kwietnia 2023

Dzień otwarty szkoły dla ósmoklasistów

Przejdź do - Dzień otwarty szkoły dla ósmoklasistów

20 maja 2023 Samorząd Szkolny I LO zorganizował Dzień Otwarty dla kandydatów do naszej szkoły.  Na ósmoklasistów czekali przedstawiciele uczniów z każdego profilu. Kandydaci mogli zwiedzić całą szkołę, poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dowiedzieć się jakie zajęcia pozalekcyjne będą na nich czekały w nowym roku szkolnym. W sekretariacie Pan Dyrektor informował przejętych rodziców jak sprostać elektronicznej rekrutacji do liceum. Całość imprezy przebiegała w atmosferze zabawy, prezentacji doświadczeń, konkursów tematycznych i łamigłówek. W jednej z sal Madam Alicja i Lady Anita przewidywały najbliższą przyszłość i wyniki egzaminów ósmoklasisty :). Przed budynkiem szkoły zaprezentował się klub historyczny HIRD przyciagajac tłumy odwiedzających.

20 maja 2023
Izabela Złonkiewicz
Czytaj więcej o: Dzień otwarty szkoły dla ósmoklasistów

Zakończenie roku klas IV

Przejdź do - Zakończenie roku klas IV

28 kwietnia 2023 r. w  szkolnej auli pożegnaliśmy uczniów klas IV. W czasie uroczystości głos zabrali Dyrektor szkoły Pan Waldemar Pukalski,  przewodniczący Rady Rodziców Pan Jacek Nowlaski, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO Żeromszczacy Pani Zofia Pietraszek, Pani Anna Wojnowska - Duplicka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilia Wilman oraz Oliwia Masternak. 
Najlepszych uczniów uhonorowano statuetkami Primus in Collegio Primo ufundowanymi przez  Pana Janusza Łojka.  Statuetki wręczono:  Wiktorii Sęk z klasy IV A za najbardziej kreatywną osobowość, Bartoszowi Kralce z klasy IV G za wybitne osiągnięcia sportowe oraz Rafałowi Micigolskiemu z klasy IV G  za wybitne osiągnięcia naukowe. Stypendium im. Ireny Znojkiewicz fundowane rok rocznie przez  Pana Macieja Znojkiewicza,  otrzymali:  Wiktoria Sęk, Oliwia Masternak i Hubert Malarski
Uczniowie wyróżniajacy się wysokimi wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi oraz inna działalnościa na rzecz szkoły i środowiska szkolnego otrzymali pamiatkowe dyplomy uznania.

28 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: Zakończenie roku klas IV