Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zapytanie ofertowe

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na dostawę 5 sztuk  komputerów przenośnych, zwanych dalej „laptopami”, wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej dla potrzeb realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”  zgodnie ze specyfikacją zawartą w załączonym zapytaniu. 

24 listopada 2020

Konkurs "Wrzuć to!"

Przejdź do - Konkurs "Wrzuć to!"

Weż udział w konkursie. Wygraj cenne nagrody. Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, jako główny organizator konkursu, ogłasza wydłużenie terminu zgłaszania prac konkursowych do 19.11.2020r.  

6 listopada 2020

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Tematem październikowego spotkania z książką były zwierzęta w literaturze. Czytanie rozpoczęliśmy powieścią polskiej noblistki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Lekturę zdominowały oczywiście koty. Ich miłośnicy zaprezentowali książki: Terriego Pratchetta „Kot w stanie czystym” i Eulalie Astrid „ Życie według kota.”. Wysłuchaliśmy także, opowiadania o psach ”Bogowie starości” - Krzysztofa Vargi oraz ciekawostek z życia kolibrów z książki Noaha Stryckera „Rzecz o ptakach”.

6 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie

Stypendium im. Andrzeja Radka

  1. Fundatorem Stypendium jest Towarzystwo im. Stefana Żeromskiego – Zarząd Główny w Kielcach, gromadzące na ten cel środki z darowizn członków oraz sympatyków – - indywidualnych i zbiorowych.
  2. Stypendystami mogą być absolwenci szkół podstawowych, kontynuujący naukę w szkołach średnich, uczniowie i absolwenci szkół średnich, decydujących się na studia wyższe, wywodzący się ze wsi, osad i niewielkich miasteczek województwa świętokrzyskiego, wykazujący się cechami osobowościowymi właściwymi literackiej postaci bohatera "Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego: zamiłowaniem do nauki, uporem i silną wolą w pokonywaniu przeszkód. Możliwe jest przyznawanie stypendium wyjątkowo studentom I lub II roku uczelni wyższych. Dopuszcza się również możliwość przyznawania stypendium tej samej osobie w kolejnych latach nauki.
3 października 2020