Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Warsztaty tematyczne w Instytucie Chemii

Przejdź do - Warsztaty tematyczne w Instytucie Chemii

W dniu 8 listopada uczniowie klasy II E uczestniczyli w warsztatach tematycznych zorganizowanych przez Instytut Chemii na UJK w Kielcach.Zajęcia obejmowały zagadnienia z chemii nieorganicznej i chemii analitycznej. Warsztay miały formę zajęć labolatoryjnych i prowadzone były przez nauczycieli akademickich panią dr Agnieszkę Jabłońską-Wawrzycką oraz panią dr Agatę Skorupa.

8 listopada 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty tematyczne w Instytucie Chemii

Konferencja „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Przejdź do - Konferencja „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Dnia 6 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w konferencji "The Uncharted Lands of Bilingualism" („Nieodkryte lądy dwujęzyczności"), w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Kielcach oraz dziennikiem „Echo Dnia". Nasi licealiści szlifowali swoje umiejętności językowe, słuchając prezentacji oraz dyskusji panelowych w języku angielskim i niemieckim.

6 listopada 2017
Czytaj więcej o: Konferencja „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Zaproszenie na pokaz warsztatowej etiudy Teatru Szkolnego

Przejdź do - Zaproszenie na pokaz warsztatowej etiudy Teatru Szkolnego

Dominika, Ada i Justyna z Teatru Szkolnego zapraszają do Domu Kultury "Zameczek" na ul. Słowackiego 23 we wtorek, 7.11.2017 r. o godz. 17.00 na pokaz swojej etiudy. Powstała w czasie warsztatu teatru ruchu prowadzonego przez naszego absolwenta, aktora, performera i choreografa Piotra Wacha. Pokaz jest otwarty dla wszystkich (wstęp wolny).

6 listopada 2017

Warsztaty „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Przejdź do - Warsztaty „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Klasa 2C i 2F miała dziś okazję uczestniczyć w kolejnych warsztatach językowych, zorganizowanych w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki spotkaniu z Panem Andrzejem Łukasikiem, doradcą marszałka, uczniowie dowiedzieli się o idei projektu oraz o roli znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Pan Robert Cassettari natomiast wprowadził nas w niezwykły klimat Australii. Wśród wielu ciekawostek nie mogło zabraknąć przykładów australijskiej odmiany języka angielskiego. W krainie Oz „barbie” to nie lalka tylko „barbecue”, a na kangura mówi się po prostu „roo”.

3 listopada 2017