Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie pokoleń 20-22 września 2019 r.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach „ŻEROMSZCZACY” zapraszają absolwentów i przyjaciół naszej szkoły do udziału w spotkaniu pokoleń, które odbędzie się w dniach 20 – 22 września 2019 r.

20 września (piątek) – DZIEŃ UCZNIA

Zapraszamy absolwentów do przeprowadzenia bardzo interesujących lekcji dla obecnych uczniów I LO. Tematyka lekcji może dotyczyć zagadnień przedmiotowych (np. spotkanie lekarza z uczniami klas biologiczno-chemicznych, spotkanie inżyniera z uczniami klas matematyczno-fizycznych, spotkanie prawnika lub dziennikarza z uczniami klas humanistycznych) lub innych tematów, które mają znaczenie dla rozwoju młodego pokolenia Polaków.

23 sierpnia 2019
Waldemar Pukalski, Ryszard Ostachowski
Czytaj więcej o: Spotkanie pokoleń 20-22 września 2019 r.

XX spotkanie z cyklu "O Żeromskim od A do Ż"

Zapraszamy wszystkich na XX spotkanie z cyklu "O Żeromskim od A do Ż", które odbędzie się 25 sierpnia (niedziela) o godzinie 16.00 na majdanie klasztoru Księży Pallotynów na Karczówce w Kielcach.

W programie uroczystości między innymi odsłonięcie tablicy z płaskorzeźbą młodego Stefana Żeromskiego autorstwa artysty rzeźbiarza Jana Kuracińskiego.

http://www.karczowka.com/xx-spotkanie-z-cyklu-o-zeromskim-od-a-do-z-25-sierpnia-o-godz-16-00/

23 sierpnia 2019

Warsztaty literacko - aktorsko -radiowe maj-czerwiec 2019

Przejdź do - Warsztaty literacko - aktorsko -radiowe  maj-czerwiec 2019
Ostatnie trzy tygodnie grupa uczniów I LO spędziła w Radiu eM, biorąc udział w cyklu warsztatów literackich, aktorskich i radiowych. Dzięki takim osobom jak Mateusz Pakuła, Wojciech Niemczyk i Aleksandra Niemczyk, młodzież zainteresowana tą tematyką mogła nabyć nowe umiejętności.
 
Podczas warsztatów literackich prowadzonych przez Mateusza Pakułę, które odbyły się 28 maja, skupiono się na poezji. Omówiono wiersze znakomitych polskich poetów. Największe wrażenie na młodych ludziach wywarł utwór pt. „Małe dewastacje” Andrzeja Sosnowskiego. Na jego podstawie uczniowie stworzyli własne dzieła literackie. Nie było to najłatwiejsze zadanie, ale nikt nie miał z nim problemów.
27 czerwca 2019
Anita Piekacz i Dominika Nathali
Czytaj więcej o: Warsztaty literacko - aktorsko -radiowe maj-czerwiec 2019

Ubezpieczenie uczniów NNW

Uczniowie klas 1 będą ubezpieczeni w I LO w Kielcach od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) od 1 października 2019 r.(jeżeli rodzice będą chcieli skorzystać z ubezpieczenia grupowego zawartego przez Radę Rodziców).

12 lipca 2019