Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Sesja popularnonaukowa z okazji 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Przejdź do - Sesja popularnonaukowa z okazji 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2021 r. w całym kraju obchodzony był Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2007 roku. W ramach wydarzeń towarzyszących, zorganizowana została sesja popularnonaukowa poświęcona tematyce Zbrodni Katyńskiej. W sesji przeprowadzonej on-line obok uczniów klasy 1A, 2Dg i 2Gg uczestniczyła młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach oraz VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Dzięki współpracy z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Instytutem Pamięci Narodowej Delegaturą w Kielcach, które objęły patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem, mieliśmy możliwość wysłuchania bardzo interesujących referatów.

13 kwietnia 2021
Dariusz Wojciechowski
Czytaj więcej o: Sesja popularnonaukowa z okazji 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Konkurs na e-plakat rozstrzygnięty

W związku z obchodami Dnia Św. Patryka odbył się konkurs na e-plakat. Uczniowie do dnia 5 marca 2021r mieli czas na przygotowanie e-plakatu „Z czym Ci się kojarzy Dzień Św. Patryka?”. ​Celem konkursu było popularyzowanie tradycji obchodzenia Dnia Św. Patryka oraz rozwijanie wyobraźni, pobudzanie kreatywności uczniów. ​Nadesłane prace komisja oceniała pod względem: oryginalności, pomysłowości, zgodności z tematem oraz poprawności językowej. Komisja w składzie: Magdalena Kucab, Joanna Krawiec, Anna Iwaniuk, Małgorzata Sobieraj, Gabriela Olea Martin wyłoniła jednogłośnie zwycięzcę tego konkursu. Pierwsze miejsce: Krzysztof Knyzio 3H.

17 marca 2021
Magdalena Kucab

Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Pióro Stefana"

Informujemy, że zarządzeniem Nr 8 /2021 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dn.26 lutego 2021 r. Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Pióro Stefana" został umieszczony w wykazie konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 na terenie województwa świętokrzyskiego.

16 marca 2021
Anna Wojnowska-Duplicka

Konkurs na logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Prezydent Miasta Kielce zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycja logo powinna budzić pozytywne skojarzenia oraz nawiązywać do idei budżetu obywatelskiego. Projekt logo powinien uwzględniać możliwość jego wszechstronnego wykorzystania na materiałach promocyjnych, folderach, stronach internetowych oraz tablicach, które będą stosowane do oznakowania projektów realizowanych w ramach KBO. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 lat i chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Prace można zgłaszać w terminie do 28 lutego br. Jurorami w konkursie będą mieszkańcy naszego miasta, którzy podczas internetowego głosowania wybiorą najlepszy projekt. Głosowanie potrwa od 4 do 25 marca br. a Zwycięzcę poznamy w dniu 29 marca br. Na autora najlepszego projektu czeka atrakcyjna nagroda rzeczowa- tablet graficzny.

18 lutego 2021
Czytaj więcej o: Konkurs na logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Wyniki konkursu na najbardziej walentynkowe życzenia po hiszpańsku

Uczniowie mieli czas do 12.02.2021r. na napisanie oraz nadesłanie życzeń walentynkowych w języku hiszpańskim. Konkurs ten zorganizowała pani Magdalena Kucab. Zadaniem uczniów było napisanie życzeń walentynkowych w języku hiszpańskim w dowolnym programie. Prace, jakie przesłali uczniowie były bardzo ciekawe oraz oryginalne. Jury w składzie: M.Kucab, G.O.Martín, A.Pacak, M.Sobieraj oceniło przesłane prace pod względem: poprawności językowej, kreatywnego przekazania życzeń, estetyki, wkładu pracy oraz zgodności z tematem.
Trzy pierwsze miejsca otrzymały osoby:
I miejsce Julia Gutowska 2Eg
II miejsce Alicja Majka 2Eg
III miejsce Wiktoria Kowalczyk 2Eg

15 lutego 2021
Magdalena Kucab
Czytaj więcej o: Wyniki konkursu na najbardziej walentynkowe życzenia po hiszpańsku