Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Czwartek z książką - głośne czytanie

Przejdź do - Czwartek z książką - głośne czytanie

Teksty wybrane przez czytelników na listopadowe spotkanie z książką, nawiązywały do rocznicy 100 odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeczytaliśmy fragmenty: Przemówienia utrwalonego na płycie gramofonowej Józefa Piłsudskiego i Dzienników Marii Dąbrowskiej oraz wiersze: Polska, Polacy Juliana Tuwima i Kto ty jesteś? Michała Rusinka.

22 listopada 2018
Czytaj więcej o: Czwartek z książką - głośne czytanie

Zajęcia laboratoryjne w ramach współpracy z UJK

Przejdź do - Zajęcia laboratoryjne w ramach współpracy z UJK

W ramach współpracy z UJK w Kielcach, klasa 3c w dniu 19 listopada 2018 r. uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych dotyczących katalizy homogenicznej i heterogenicznej, autokatalizy, zależności szybkości reakcji od temperatury i stężenia substratu. Uczniowie zapoznali się również z budową i nomenklaturą związków kompleksowych, którą przedstawiła im Pani dr Agnieszka Jabłońska-Wawrzycka, a następnie wykonując doświadczenia zbadali ich właściwości.

19 listopada 2018

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Młodzież pamięta"

Przejdź do - Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej  "Młodzież pamięta"

W dniu 19 XI 2018 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej  "Młodzież pamięta".  Wśród uczestników było pięcioro uczniów z naszej szkoły. Dwoje z nich zajęło miejsce na podium:
I miejsce - Marta Kołodziej (1a)
III miejsce - Kacper Idzik (1a)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego występu.

19 listopada 2018

Dzień Hiszpański

Przejdź do - Dzień Hiszpański

15 listopada w naszej szkole zorganizowany został Dzień Hiszpański.  Od razu na wejściu witały nas wyśmienite potrawy kuchni hiszpańskiej i meksykańskiej m. in. tortilla, churrosy,  quesadilla i różne  tapas. Można również było nauczyć się parzyć yerba mate. Ręcznie wykonane ozdoby umilały nam zabawę w holu na parterze. Na długiej przerwie odbyła się prawdziwa fiesta, a przy latynoskich rytmach tańczyli wszyscy uczniowie. To, jak bawić się w ognistym południowym  stylu pokazały nam nasze praktykantki z Malagi- Ana i Alicia. Punktem kulminacyjnym było rozbicie piniaty, z której posypały się cukierki. Tym słodkim akcentem zakończyliśmy nasza zabawę i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mieli okazję tak samo świętować.

15 listopada 2018