Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Czwartek z książką - głośne czytanie

Powiększ zdjęcie Głośne%20czytanie%20-%2018.10.2018%20r.

Fontanna Szczęśliwego Losu, opowieść dla młodych czarodziejów i czarownic ze zbioru Baśni barda Beedle’a J.K.Rowling oraz Kot w stanie czystym Terry’ego Pratchett’a były treścią październikowego spotkania z książką. W miłej atmosferze, przy kawie i herbacie, wysłuchaliśmy interesujących tekstów literackich zaprezentowanych przez Karolinę Czech - uczennicę klasy 2 a i p. Lillę Winiarską-Mancini nauczycielkę j.polskiego.

18 października 2018
Czytaj więcej o: Czwartek z książką - głośne czytanie

Polonez na Rynku

Powiększ zdjęcie Polonez%20na%20Rynku%20-%20zdjęcie%201

27 września wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu.
Na kieleckim Rynku zatańczyliśmy poloneza - polski taniec narodowy - aby uczcić setną rocznicę niepodległej Polski.
100 par na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości –to pomysł Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

27 września 2018
Czytaj więcej o: Polonez na Rynku

Projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Powiększ zdjęcie Projekt%20eTwinning%2027.09.2018%20-%20zdjęcie%201

Rozpoczęliśmy kolejny projekt w ramach programu eTwinning! Dnia 26 września ruszył projekt "Hand in Hand for Centuries" we współpracy z XXVI LO w Krakowie, szkołą IPSSAR "S. Savioli" w Riccione (Włochy) oraz Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium w Miszkolc (Węgry). W projekt zaangażowaliśmy uczniów kl. IA, których współpraca z uczniami z partnerskich szkół przy użyciu takich narzędzi jak Padlet, Blogger, Vocaroo, Tricider, AnswerGarden, Joomag i Amara ma na celu znalezienie podobieństw kulturowo-historycznych między naszymi krajami.

27 września 2018
Koordynatorzy projektu: Anna Plachimowicz-Cynkier, Agnieszka Pakuła
Czytaj więcej o: Projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Europejski Dzień Języków Obcych

Powiększ zdjęcie „Scena%20balkonowa”%20Romea%20i%20Julii

Dnia 26 września aula szkoły stała się miejscem interesującej prezentacji językowej. Zgromadzeni w niej uczniowie byli świadkiem pokazu, ułożonego z 10 językowych wersji „sceny balkonowej” Romea i Julii. Fragmenty najsłynniejszego szekspirowskiego romansu wysłuchano w języku polskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, czeskim i angielskim. Szczególną atrakcją były prezentacje w języku japońskim i koreańskim. Koreańska wersja językowa przetłumaczona została przez ucznia Adama Krzysztofika.

Logo

26 września 2018
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków Obcych