Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Logo pilotażu programowania

Najnowsze wydarzenia

Spotkanie w Ciekotach

Powiększ zdjęcie Spotkanie%20w%20Ciekotach%20z%20prof.%20Adamczykiem%20-%20zdjęcie%201

O publicystyce lat 20. i 30. XX wieku oraz nieoczywistościach w biografii Stefana Żeromskiego opowiadał w czasie spotkania z publicznością w Ciekotach autor książki o Żeromskim i wydawca jego publicystyki profesor Zdzisław Jerzy Adamczyk. Rozmowę z profesorem prowadziła kustosz honorowa Dworku Stefana Żeromskiego Kazimiera Zapałowa i dyrektor ośrodka w Ciekotach Krystyna Nowakowska. Z ramienia szkoły w spotkaniu uczestniczyły uczennice z klasy 2B: Aleksandra Kruszewska, Małgorzata Misztal, Weronika Osija, Weronika Piwońska, Klaudia Strojwąs i pof. Magdalena Helis-Rzepka.

15 października 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie w Ciekotach

Dzień Edukacji Narodowej

Powiększ zdjęcie Dzień%20Edukacji%20Narodowej%20i%20ślubowanie%20klas%20pierwszych%202017%20r.%20-%20zdjęcie%201

W piątek 13 października uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, które było połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. W czasie uroczystości Pan Dyrektor Waldemar Pukalski wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom I LO. Akademię uświetniły występy uczniów klas pierwszych.

14 października 2017
Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Warsztaty „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20%20„Dwujęzyczne%20Świętokrzyskie”%20-%20zdjęcie%201

Dnia 9 października uczniowie klasy 2D i 1F uczestniczyli w warsztatach językowych, zorganizowanych w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Interaktywna prezentacja oraz dynamiczna konwersacja w języku angielskim z dużą dozą humoru stanowiły treść spotkania p. Andrzeja Łukasika, doradcy marszałka ds. międzynarodowych oraz brytyjskiego lektora p. Sange’a Sooda z młodzieżą.

9 października 2017
Agnieszka Pakuła
Czytaj więcej o: Warsztaty „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Europejski Dzień Języków Obcych

Powiększ zdjęcie %20Europejski%20Dzień%20Języków%20Obcych%20-%20zdjęcie%201

Biblioteka szkolna we współpracy  z p. Zofią Pietraszek z  Samorządowego Ośrodka Doradztwa  Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli zorganizowała  głośne czytanie  „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery w różnych językach. W atmosferę spotkania wprowadziła wszystkich piosenka „Mały Książę”  w archiwalnym wykonaniu Katarzyny Sobczyk. Zgromadzeni w auli nauczyciele i uczniowie mieli okazję posłuchać słynnego dialogu Małego Księcia z Lisem w dziesięciu językach.

26 września 2017
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków Obcych