Jesteś tutaj: Start


Strona główna

Darmowy Kurs CSS

4 czerwca, godz. 16:30 - ostatnia wywiadówka, informacja o przewidywanych ocenach rocznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Sukces ucznia klasy biologiczno-chemicznej na Olimpiadzie Biologicznej

Miłosz Nesterowicz, uczeń klasy 3E uzyskał tytuł finalisty 47 Olimpiady Biologicznej. Tytuł finalisty zapewnia Miłoszowi zwolnienie z egzaminu maturalnego z biologii dając jednocześnie wpis na zaświadczeniu o uzyskaniu 100% punktów za ten egzamin. Ponadto praca badawcza pt.„Inwentaryzacja drzew dawnego parku dworskiego w Zabłociu, ze wskazaniem kandydatów na pomniki przyrody ożywionej” przygotowana przez Miłosza olimpiadę, została wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej.

26 kwietnia 2018
Anna Baran
Czytaj więcej o: Sukces ucznia klasy biologiczno-chemicznej na Olimpiadzie Biologicznej

Środa z książką - głośne czytanie

Powiększ zdjęcie Środa%20z%20książką%20-%20głośne%20czytanie-25.04.2018%20r.%20(zdjęcie%201)

Momo Michaela Endego, Dziecko piątku, Małgorzaty Musierowicz, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, reportaże Olgierda Budrewicza i Zasady przyzwoitego zachowania się uczniów szkół średnich wydane w 1913 roku były treścią kwietniowego spotkania w bibliotece szkolnej. Wybrane fragmenty książek zaprezentowały uczennice: Karolina Czech i Natalia Tkacz oraz nauczyciele p. Małgorzata Lepucka, Lilla Winiarska-Mancini i Elżbieta Pukalska.

 

26 kwietnia 2018
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Środa z książką - głośne czytanie

Światowy Dzień Książki -23 kwietnia 2018

Powiększ zdjęcie Światowy%20Dzień%20Książki%20-%20zdjęcie%201

Z inicjatywy bibliotekarzy zorganizowano akcję pod nazwą „książkowa parapetówka”, podczas której uczniowie i nauczyciele dzielili się między sobą przyniesionymi wcześniej książkami. Wśród zebranych egzemplarzy znajdowały się bardzo atrakcyjne książki, bestsellery literatury polskiej i światowej. Na szkolnych parapetach można było znaleźć powieści, literaturę popularnonaukową, słowniki, poradniki, podręczniki, a nawet literaturę dla dzieci. Do każdego egzemplarza dołączona była zakładka. Akcja cieszyła się dużą popularnością, pojawiły się nawet pytania o kolejne takie działania. Z pewnością nie była to ostatnia „książkowa parapetówka” w naszej szkole. Cieszymy się, że ponad 300 książek znalazło swoich czytelników.  :):):)

 

23 kwietnia 2018
Elżbieta Pukalska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Książki -23 kwietnia 2018

Dzień otwarty szkoły dla gimnazjalistów

Powiększ zdjęcie Dzień%20otwarty%20szkoły%20dla%20gimnazjalistów%20-%20zdjęcie%201

W sobotę 21 kwietnia odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Nauczyciele i uczniowie przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji. W pracowniach odbywały się pokazy doświadczeń fizycznych, chemicznych i biologicznych. Humaniści zaprezentowali swoje stanowisko na korytarzu, gdzie królowały książki i piękne porcelanowe lalki. Uczniowie z klas o profilu matematyczno - geograficznym zachęcali do obejrzenia kolekcji skał i minerałów. W pracowni informatycznej roboty zaprogramowane przez informatyków prezentowały swoje możliwości. W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę zdjęć Patryka Warchoła z klasy 3b i wylosować cytat na szczęście. Na korytarzach słychać było muzykę i dyskusje między licealistami a gimnazjalistami. Przed budynkiem szkoły klub historyczny przygotował pokaz swoich działań i rekwizytów wykorzystywanych podczas rekonstrukcji historycznych.

21 kwietnia 2018
Elżbieta Pukalska
Czytaj więcej o: Dzień otwarty szkoły dla gimnazjalistów