Jesteś tutaj: Start


Strona główna

Wystawienie przewidywanych ocen śródrocznych - 22 stycznia (PIĄTEK), do godz. 16.30

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zapytanie ofertowe

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na dostawę 5 sztuk  komputerów przenośnych, zwanych dalej „laptopami”, wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej dla potrzeb realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”  zgodnie ze specyfikacją zawartą w załączonym zapytaniu. 

24 listopada 2020
Czytaj więcej o: Zapytanie ofertowe

Konkurs "Wrzuć to!"

Powiększ zdjęcie Plakat

Weż udział w konkursie. Wygraj cenne nagrody. Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, jako główny organizator konkursu, ogłasza wydłużenie terminu zgłaszania prac konkursowych do 19.11.2020r.  

6 listopada 2020
Czytaj więcej o: Konkurs "Wrzuć to!"

Projekt FRDL - zajęcia z chemii.

Powiększ zdjęcie Projekt%20FRDL%20-%20zajęcia%20z%20chemii%20-%20zdjęcie%201

W dniach 06.10 2020 oraz 07.10.2020 odbyły się zajęcia z chemii w ramach projektu FRDL: Doświadczam, rozumiem, tłumaczę - Żerom rozwija kompetencje kluczowe. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas drugich o profilu biologiczno - chemicznym.
W dniu 06.10.2020 w zajęciach z chemii uczestniczyło 28 uczniów z klasy 2D i 2Eg, a w dniu 07.10.2020 - 26 uczniów z klasy 2E i 2Dg.
Tematem przewodnim zajęć z chemii była analiza właściwości wybranych metali przejściowych: kobaltu, żelaza i chromu oraz ich jonów kompleksowych, zwłaszcza akwakompleksów i hydroksokompleksów. Omówino budowę oktaedryczną i tetraedryczną akwakompleksów kobaltu oraz związków kompleksowych chromu na trzecim stopniu utlenienia. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali zarówno zadania teoretyczne jak i laboratoryjne w oparciu o karty pracy i wykonane doświadczenia chemiczne. Uczniowie przeprowadzili obserwacje dotyczące zmian barw związków wybranych metali przejściowych towarzyszących zmianom stopni utlenienia jonów centralnych pod wpływem odpowiednio dobranych odczynników oraz wyciągnęli stosowne wnioski.

7 października 2020
Aleksandra Szychowska
Czytaj więcej o: Projekt FRDL - zajęcia z chemii.

Czytanie na trawie

Powiększ zdjęcie Czytanie%20na%20trawie%20-%20zdjęcie%201

Tematem październikowego spotkania z książką były zwierzęta w literaturze. Czytanie rozpoczęliśmy powieścią polskiej noblistki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Lekturę zdominowały oczywiście koty. Ich miłośnicy zaprezentowali książki: Terriego Pratchetta „Kot w stanie czystym” i Eulalie Astrid „ Życie według kota.”. Wysłuchaliśmy także, opowiadania o psach ”Bogowie starości” - Krzysztofa Vargi oraz ciekawostek z życia kolibrów z książki Noaha Stryckera „Rzecz o ptakach”.

6 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie