Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Logo pilotażu programowania

Najnowsze wydarzenia

Z żalem zawiadamiamy

Powiększ zdjęcie Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 stycznia 2017 roku zmarła Pani Wiesława Pypeć była nauczycielka języka rosyjskiego w I LO w latach 1997 - 2004. Msza święta żałobna zostanie odprawiona 5.01.2017 r. o godzinie 1200 w Kościele Ducha Świętego w Kielcach.

5 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Z żalem zawiadamiamy

Klasy „medyczne” uczą się nie tylko w szkole

Powiększ zdjęcie Zajęcia%20w%20ŚCO%20-%20zdjęcie%202

Uczniowie klas maturalnych o profilu biologiczno – chemicznym zwiedzali w środę (14 grudnia) Świętokrzyskie Centrum Onkologii i uczyli się zasad profilaktyki chorób nowotworowych. Dzięki tym zajęciom mogli zapoznać się od strony praktycznej z nowoczesnymi metodami diagnostycznymi i metodami terapii chorób nowotworowych, zwłaszcza wykorzystującymi osiągnięcia biologii molekularnej i fizyki medycznej oraz wysokospecjalistyczny sprzęt. Mieli możliwość zobaczyć na czym polega praca w tej placówce, obserwując pracę lekarzy i pozostałego personelu. W Zakładzie Fizyki Medycznej zapoznali się z metodami obrazowania pacjenta przed podaniem frakcji radioterapii, w modelarni zobaczyli, w jaki sposób przygotowuje się maski, które chronią chorego podczas napromieniania nowotworów głowy i szyi. Jeden z naszych uczniów zgodził się „przymierzyć” taką maskę.

20 grudnia 2016
Anna Baran
Czytaj więcej o: Klasy „medyczne” uczą się nie tylko w szkole

Lekcja historii

Powiększ zdjęcie Lekcja%20o%20stanie%20wojennym%20-%20zdjęcie%201

Klub historyczny I Liceum Ogólnokształcacego w Kielcach pod opieką pana Zbigniewa Kowalskiego 13 grudnia 2016 roku zaaranżował scenkę na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach dotyczącą wprowadzenia w naszym kraju 35 lat temu stanu wojennego.

Zobacz też:

http://em.kielce.pl/miasto/wazna-lekcja-dla-mlodziezy-historycy-mowili-o-stanie-wojennym

14 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Lekcja historii

Talenty Świętokrzyskie 2016

Powiększ zdjęcie Dyplom

W piątek, 9 grudnia o godzinie 1400 w Zespole Państwowych  Szkół  Muzycznych im. Ludomira  Różyckiego w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień Samorządu Województwa Świętokrzyskiego „Talenty Świętokrzyskie” w ramach „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.  Wśród nagrodzonych osób znalazła się uczennica klasy 3 F Magdalena Kaprzyk  laureatka I stopnia IX Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH, która uzyskała najlepszy wynik w kraju 93% i I miejsce w kategorii - geografia z elementami geologii. Opiekunem była pani Joanna Stradomska.

 

14 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Talenty Świętokrzyskie 2016