Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Polonez na Rynku

Powiększ zdjęcie Polonez%20na%20Rynku%20-%20zdjęcie%201

27 września wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu.
Na kieleckim Rynku zatańczyliśmy poloneza - polski taniec narodowy - aby uczcić setną rocznicę niepodległej Polski.
100 par na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości –to pomysł Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

27 września 2018
Czytaj więcej o: Polonez na Rynku

Projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Powiększ zdjęcie Projekt%20eTwinning%2027.09.2018%20-%20zdjęcie%201

Rozpoczęliśmy kolejny projekt w ramach programu eTwinning! Dnia 26 września ruszył projekt "Hand in Hand for Centuries" we współpracy z XXVI LO w Krakowie, szkołą IPSSAR "S. Savioli" w Riccione (Włochy) oraz Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium w Miszkolc (Węgry). W projekt zaangażowaliśmy uczniów kl. IA, których współpraca z uczniami z partnerskich szkół przy użyciu takich narzędzi jak Padlet, Blogger, Vocaroo, Tricider, AnswerGarden, Joomag i Amara ma na celu znalezienie podobieństw kulturowo-historycznych między naszymi krajami.

27 września 2018
Koordynatorzy projektu: Anna Plachimowicz-Cynkier, Agnieszka Pakuła
Czytaj więcej o: Projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Europejski Dzień Języków Obcych

Powiększ zdjęcie „Scena%20balkonowa”%20Romea%20i%20Julii

Dnia 26 września aula szkoły stała się miejscem interesującej prezentacji językowej. Zgromadzeni w niej uczniowie byli świadkiem pokazu, ułożonego z 10 językowych wersji „sceny balkonowej” Romea i Julii. Fragmenty najsłynniejszego szekspirowskiego romansu wysłuchano w języku polskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, czeskim i angielskim. Szczególną atrakcją były prezentacje w języku japońskim i koreańskim. Koreańska wersja językowa przetłumaczona została przez ucznia Adama Krzysztofika.

Logo

26 września 2018
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków Obcych

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina” - Profilaktyka z Pasją

Powiększ zdjęcie Program%20profilaktyczny%20

W dniu 25 września W I Liceum Ogólnokształcącym im S. Żeromskiego w Kielcach odbył się Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina”-Profilaktyka z Pasją. Realizacja programu zorganizowana została jako Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W trzech realizacjach wzięło udział siedem klas pierwszych A,C,D E,F G,H  oraz dwie klasy drugie A i H.   Obecni byli też nauczyciele.

25 września 2018
Czytaj więcej o: Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina” - Profilaktyka z Pasją