Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Rekrutacja do I LO na rok szkolny 2020/2021

Powiększ zdjęcie Ulotka%20strona%202

Uroczystość wręczenia Statuetek Primus in Collegio Primo

Powiększ zdjęcie Wręczenie%20statuetek%202020%20-%20zdjęcie%205

W piątek 26 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia Statuetek Primus in Collegio Primo. W tym roku szkolnym statuetki otrzymały: Julia Chwalińska za wybitne osiągnięcia w działalności społecznej, Wiktoria Pepasińska za wybitne osiągnięcia sportowe, Agnieszka Tusień za wybitne osiągnięcia naukowe. W uroczystości udział wzięli fundator statuetek Pan Janusz Łojek - absolwent naszej szkoły z 1961 roku, Pan Ryszard Ostachowski - Prezes Stowarzyszenia Absolwentów "Żeromszczacy" oraz dyrektor I LO Pan Waldemar Pukalski.

27 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Uroczystość wręczenia Statuetek Primus in Collegio Primo

Podpisanie umowy na realizację projektu

Powiększ zdjęcie Podpisanie%20umowy%20projektu%20-%20zdjęcie%201

W środę 24 czerwca 2020 r.  w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyła się uroczystość zawarcia umów na dofinansowanie projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Świętokrzyskiego. W uroczystośći uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego -Pan Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego -Pani Renata Janik.

Z przyjemnością informujemy, że unijnym dofinansowaniem  został objęty projekt skierowany do klas o profilu biologiczno-chemicznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Przedsięwzięcie, o wartości ponad 390 tys. zł, przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w Kielcach, w partnerstwie z naszym liceum. Umowę w imieniu fundacji podpisała Pani dyrektor Agnieszka Migoń.

23 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Podpisanie umowy na realizację projektu

Doświadczam, rozumiem, tłumaczę - "Żerom" rozwija kompetencje kluczowe

Powiększ zdjęcie Logo%20FRDL

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego rozpoczyna realizację projektu Doświadczam, rozumiem, tłumaczę - "Żerom" rozwija kompetencje kluczowe. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Kielce/ I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Działania 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego.

Okres realizacji projektu: 01.06.2020 r. – 30.06.2021 r.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie nauk przyrodniczych 96 uczniów I LO im. Żeromskiego w Kielcach w kontekście potrzeb regionalnego rynku pracy. Wśród działań projektu realizatorzy przewidzieli doposażenie 3 pracowni biologicznych oraz 1 pracowni chemicznej, w których odbędzie się cykl zajęć biologicznych i chemicznych.

18 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Doświadczam, rozumiem, tłumaczę - "Żerom" rozwija kompetencje kluczowe

Termin dodatkowy - Załączniki dla maturzystów