Jesteś tutaj: Start


Strona główna

Darmowy Kurs CSS

Dzień otwarty szkoły- 18 listopada (poniedziałek) godzina 16.30.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Zaproszenie na Hackathon Idea Kielce

Powiększ zdjęcie Plakat

Prezydent Miasta Kielce zaprasza na Hackathon Idea Kielce – Bądź Kreatywny, Zbuduj z Nami WEBskie Kielce

Hackathon IDEA Kielce to wydarzenie podczas którego liczy się dobra zabawa oraz kreatywność i uwolnienie potencjału – pomożemy w każdym z tych elementów.

8 listopada 2019
Czytaj więcej o: Zaproszenie na Hackathon Idea Kielce

Warsztaty kulturowe z wolontariuszami

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20kulturowe%20-%20zdjęcie%201

W dniu 4 listopada uczniowie klasy I E, I F, I G i II F wzięli udział w warsztatach kulturowych poprowadzonych przez wolontariuszy z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji, którzy przebywają w Kielcach w ramach projektu Erasmus+. Goście zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące położenia geograficznego, klimatu, języków urzędowych, zwyczajów i tradycji oraz typowych potraw i specyfiki kuchni każdego z krajów. Był quiz w aplikacji kahoot i kalambury oraz wiele okazji do wymiany poglądów w języku angielskim. Warsztaty zorganizowała Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I LO we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.

4 listopada 2019
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Warsztaty kulturowe z wolontariuszami

Europejska Odznaka Jakości

Powiększ zdjęcie Europejska%20Odznaka%20Jakości%20dla%20Anny%20Plachimowicz-Cynkier

Nasza szkoła w uznaniu za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning Hand in Hand for Centries otrzymała Europejską Odznaką Jakości (European Quality Label). Oznacza to, że praca naszych uczniów i praca I LO została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Duma nas rozpiera.

Wszystko dzięki zaangażowaniu wyższej grupy klasy 2A w tworzenie historii inspirowanych sztuką Holokaustu, pani Agnieszce Pakule, która koordynowała projekt i pani Annie Plachimowicz-Cynkier, która wspierała realizację projektu. Tak trzymać!

4 listopada 2019
Anna Plachimowicz-Cynkier
Czytaj więcej o: Europejska Odznaka Jakości

Czytanie "Dziadów cz. II"

Powiększ zdjęcie Dziady%20cz.%20II%20-zdjęcie%201

Bicie zegara i muzyczne wykonanie wiersza K.I. Gałczyńskiego „Pochwalone niech będą ptaki” rozpoczęły czytanie „Dziadów cz. II”, które przygotowali uczniowie klas pierwszych pod opieką p. mgr M. Górzyńskiej. Przy dźwiękach gitary i skrzypiec występujący wcielili się w postacie: Guślarza, Aniołków, Widma, pasterki Zosi oraz Upiora. Wtórował im chór powtarzający znamienne słowa: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?”. Wymowę dramatu Mickiewicza dopełnił zaśpiewany na zakończenie utwór „Śpieszmy się” ks. J. Twardowskiego

31 października 2019
Małgorzata Górzyńska
Czytaj więcej o: Czytanie "Dziadów cz. II"

Klasa 3D w Muzeum Anatomii UJ

Powiększ zdjęcie Klasa%203D%20w%20Muzeum%20Anatomii%20UJ%20-%20zdjęcie%201

28 października 2019 r. uczniowie klasy 3D o profilu biologiczno – chemicznym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Anatomii UJ. Zgromadzone tam preparaty na co dzień służą do nauki studentom Wydziału Lekarskiego i Stomatologii, studentom Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Sztuk Pięknych. Uczniowie wysłuchali informacji z zakresu osteologii i artrologii, a także anatomii porównawczej i antropologii. Oglądali również preparatami "mokre" przedstawiające anatomię narządów głowy i szyi (w tym także liczne preparaty anatomiczne ośrodkowego układu nerwowego), trzewi klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy.

28 października 2019
Renata Rabczyńska
Czytaj więcej o: Klasa 3D w Muzeum Anatomii UJ