Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

The Bear Educational Theatre

Powiększ zdjęcie Międzynarodowy%20teatr%20wędrowny%20-%20zdjęcie%201

Dnia 6 czerwca gościliśmy w naszej szkole aktorów z The Bear Educational Theatre, międzynarodowego teatru wędrownego z siedzibą w Pradze, który specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Było to kolejne z działań w ramach realizowanego projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie", mające na celu wspieranie europejskiego wymiaru edukacji poprzez rozwijanie u uczniów umiejętności posługiwania się językiem obcym w autentycznym kontekście komunikacyjnym.

8 czerwca 2018
Czytaj więcej o: The Bear Educational Theatre

Odeszła Barbara Wachowicz - pisarka losu polskiego

Powiększ zdjęcie Żałoba

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Barbary Wachowicz - pisarki, scenarzystki, fotografika, a przede wszystkim wielkiej miłośniczki ziemi urocznej Stefana Żeromskiego.

Pod jej piórem, przed jej obiektywem przeszłość nie jest cokolwiek dalej, lecz zupełnie blisko. Mickiewicz wyjechał przed chwilą, Kościuszko zaraz powróci, Chopin jeszcze gra... To jest ciągle ta sama Polska, bezgraniczna. Zaścianek, Europa, Ojczyzna tworzą jedno wielkie ludzkie uniwersum oświecone rozumem, ogrzane sercem - tak oceniał twórczość pani Barbary Wachowicz ks. prof. Janusz Stanisław Pasierb.

Nasza szkoła zawdzięcza jej kultywowanie pamięci o życiu i twórczości naszego patrona. Ciebie jedną kocham i Ogród miłości - to piękne opowieści o ziemi Stefana Żeromskiego.

7 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Odeszła Barbara Wachowicz - pisarka losu polskiego

The Bear Educational Theatre

Dnia 6 czerwca (środa) wystąpi w naszej szkole The Bear Educational Theatre, międzynarodowy  teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, który specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w interaktywnym przedstawieniu w języku angielskim:

  • The History of England – Part 1 – godz. 9:10 (klasy drugie)
  • The Let’s Go Travel Show – godz. 11:05 (klasy pierwsze).

Zaproszenie

29 maja 2018
Czytaj więcej o: The Bear Educational Theatre

Warsztaty na Wydziale Biologii UJK

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20na%20UJK%20-%20zdjęcie%201

W dniu 24 maja 2018r. uczniowie klasy 2d o profilu biologiczno – chemicznym uczestniczyli w warsztatach z dysekcji serca świni zorganizowanych ­przez pracowników Wydziału Biologii UJK w Kielcach. Nasi uczniowie samodzielnie preparowali serca w celu wydzielenie poszczególnych struktur anatomicznych. Nie obyło się bez emocji...

 

25 maja 2018
Czytaj więcej o: Warsztaty na Wydziale Biologii UJK