Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Wyniki matury 2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas I i II.

Powiększ zdjęcie Zakończenie%20roku%20szkolnego%202015/2016%20klas%20pierwszych%20i%20drugich%20-%20zdjęcie%201

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas pierwszych i drugich rozpoczęło się o godzinie 900 w auli szkolnej. Gościem honorowym była Pani Renata Rabczyńska Świętokrzyski Wicekurator Oświaty. Po krótkich wystąpieniach Pana Dyrektora i Pani Wicekurator wyróżniający się uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Największą średnią w szkole (5,69) uzyskał Miłosz Nesterowicz uczeń klasy 1E. Miłosz jest kandydatem I LO do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

24 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas I i II.

Zaproszenie na promocję książki Andrzeja Szlagowskiego

Powiększ zdjęcie Okładka%20książki

14 czerwca o godz. 17.30 Muzeum Historii Kielc zaprasza na promocję książki Andrzeja Szlagowskiego pod tytułem „Zgoda. Mój dom rodzinny i jego mieszkańcy”. Jest to historia rodzinnego domu autora - pierwszego domu przy ulicy Zgoda i jego mieszkańców, czyli rodzin Kowalskich i Szlagowskich.

Na tle rodzinnych wspomnień autor przedstawił również codzienne życie Kielc od czasów zaborów, m.in. atmosferę działalności konspiracyjnej przeciwko okupantowi, w tym tajnych kompletów.

Książka wyjaśnia również tajemnicę nazwy ulicy "Zgoda", której powstanie wiąże się z historią rodziny autora.

8 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Zaproszenie na promocję książki Andrzeja Szlagowskiego

Stypendium im. Andrzeja Radka

Jeśli jesteś absolwentem gimnazjum, kontynuującym naukę w szkole średniej, uczniem lub absolwentem szkoły ponadgimnazjalnej, decydującym się na studia wyższe, wywodzącym się ze wsi, osad i niewielkich miasteczek województwa świętokrzyskiego, wykazującym się cechami osobowościowymi właściwymi literackiej postaci bohatera "Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego: zamiłowaniem do nauki, uporem i silną wolą w pokonywaniu przeszkód, to możesz starać się o stypendium. Zapoznaj się z regulaminem i załączonymi dokumentami.

8 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Stypendium im. Andrzeja Radka