Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Logo pilotażu programowania

Najnowsze wydarzenia

Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego

Powiększ zdjęcie Tenis%20stołowy%20-%20zdjęcie%204

17 marca 2017 w Świętokrzyskim Dniu Tenisa Stołowego organizowanym przez naszego Kuratora Oświaty w I LO rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły. Wystartowało 42 uczniów. Zacięte pojedynki dziewcząt i chłopców zakończyły się zwycięstwem Katarzyny Lisowicz z klasy II F i Igora Sali z klasy II G. Nad prawidłowym prze biegiem zawodów czuwał p.prof. Tomasz Szczypiór i pozostali nauczyciele WF.

18 marca 2017
Czytaj więcej o: Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego

Zaproszenie Teatru Szkolnego na występ do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach

Powiększ zdjęcie Zaproszenie
20 marca 2017 r.  w poniedziałek o godz. 18.00 TEATR SZKOLNY  pokaże  na małej scenie Teatru im. S. Żeromskiego  etiudę „Roberto Zucco" Bernarda Marie Koltesa przygotowaną pod kierunkiem Tomasza Węgorzewskiego w ramach projektu ,,Podróż-kierunek Teatr".
Wejściówki na pokaz są do odbioru w szkolnej bibliotece.

ZAPRASZAMY

15 marca 2017
Czytaj więcej o: Zaproszenie Teatru Szkolnego na występ do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach

„Kolorowa chemia” na UJK

Powiększ zdjęcie Lekcja%20chemii%20na%20UJK%20-%20zdjęcie%201

W dniu 10 marca 2017 uczniowie klasy 2c (biol-chem) poszerzali swoją wiedzę i doskonalili umiejętności praktyczne na zajęciach w Instytucie Chemii UJK pod opieką p. Doroty Marcinkowskiej.
Dr Agnieszka Jabłońska-Wawrzycka prowadziła zajęcia dotyczące właściwości utleniających i redukujących metali przejściowych z bloku d. Uczniowie mogli doświadczalnie sprawdzić zmiany barwy związków manganu i chromu pod wpływem substancji redukujących w różnych środowiskach (kwasowym, zasadowym i obojętnym). Była to też okazja do samodzielnego ogrzewania przygotowanych przez uczniów mieszanin w warunkach laboratoryjnych (czyli profesjonalnie:) ).

13 marca 2017
Czytaj więcej o: „Kolorowa chemia” na UJK

Finał Olimpiady Geograficznej i Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Raduszewski z klasy 3 F zakwalifikował się do finału Olimiady Geograficznej oraz do finału Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

6 marca 2017
Czytaj więcej o: Finał Olimpiady Geograficznej i Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"