Upowszechnianie rezultatów projektu / Dissemination of the project's results

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Lekcja otwarta: kółko angielsko-hiszpańskie

Przejdź do - Lekcja otwarta: kółko angielsko-hiszpańskie

„Stomach” i „estomago”, „nervous” i „nervioso”, „celebrate” i „celebrar”: to tylko kilka przykładów podobieństw leksykalnych w języku angielskim i hiszpańskim. Uczniowie kl. 2D mogli przekonać się jak wiele te dwa języki mają ze sobą wspólnego podczas lekcji otwartej kółka angielsko-hiszpańskiego w ramach projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie". W roli prowadzącej nasza anglistka Małgorzata Sobieraj, która pomysły do lekcji zaczerpnęła podczas kursu metodyczno-językowego Erasmus+ „Curso Intensivo de Español y Metodología CLIL para Profesores” w Barcelonie. Zaprezentowana w czasie lekcji karta pracy stanowi autorski materiał dydaktyczny wypracowany w ramach realizacji projektu. Lekcję z zainteresowaniem obserwowali nauczyciele języka angielskiego i hiszpańskiego.

6 kwietnia 2018

Dzień Erasmus+

Przejdź do - Dzień Erasmus+

Nie przypadkowo na Dzień Erasmus+ wybraliśmy dzień 16 marca. W szkole bowiem od rana było zielono, a to za sprawą Świętego Patryka. Można było skosztować tradycyjnych irlandzkich potraw, a także zrobić sobie zdjęcie pod tęczą leprechauna, czyli irlandzkiego skrzata.

W szkolnej auli natomiast uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję  wysłuchać nauczycieli zaangażowanych w projekt Erasmus+ „Żerom w Europie, Europa w Żeromie” i obejrzeć prezentację multimedialną z działań projektowych:

https://prezi.com/p/acmyjmspo91x/

 

16 marca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Erasmus+

Projektowa strona internetowa Erasmus+

Przejdź do - Projektowa strona internetowa Erasmus+

W celu promowania projektu „Żerom w Europie, Europe w Żeromie” i upowszechniania jego rezultatów wśród nie polskojęzycznych odbiorców, powstała nasza strona projektowa w wersji angielskiej. Zapraszamy do odwiedzania strony:

https://sites.google.com/view/erasmus-ka1-project/home

7 marca 2018

Upowszechnianie rezultatów projektu wśród nauczycieli I LO

Przejdź do - Upowszechnianie rezultatów projektu wśród nauczycieli I LO

Dnia 12.02.2018r. uczestnicy projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie" zorganizowali warsztaty metodyczne Erasmus+ dla nauczycieli I LO w Kielcach. Ćwiczenia warsztatowe odbyły się w trzech blokach tematycznych w oparciu o autorskie materiały dydaktyczne opracowane w ramach realizowanego projektu:

  1. Wykorzystanie aplikacji Padlet i Kahoot w nauczaniu. Program eTwinning jako narzędzie realizacji projektów międzynarodowych.
  2. Jak zaplanować lekcję CLIL. Tworzenie materiałów do wykorzystania w nauczaniu dwujęzycznym.
  3. Drama jako metoda nauczania w szkole średniej.
12 lutego 2018
Czytaj więcej o: Upowszechnianie rezultatów projektu wśród nauczycieli I LO