Upowszechnianie rezultatów projektu / Dissemination of the project's results

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Krajowa Odznaka Jakości za projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Przejdź do - Krajowa Odznaka Jakości za projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Z radością informujemy, że nasz projekt eTwinning „Hand in Hand for Centuries” został wyróżniony Krajową Odznaką Jakości! Uroczyste wręczenie certyfikatów zaangażowanym w projekt uczniom kl. 2A odbyło się 5 września na  lekcji języka angielskiego.

Zaangażowanym uczniom gratulujemy sukcesu i zachęcamy wszystkich do lektury finalnych produktów naszej kilkumiesięcznej współpracy, tj. kolekcji opowiadań zainspirowanych sztuką Holokaustu:

5 września 2019
Koordynatorzy projektu: Anna Plachimowicz-Cynkier, Agnieszka Pakuła
Czytaj więcej o: Krajowa Odznaka Jakości za projekt eTwinning "Hand in Hand for Centuries"

Upowszechnianie rezultatów projektu wśród nauczycieli

Przejdź do - Upowszechnianie rezultatów projektu wśród nauczycieli

Dnia 11 czerwca 2018r. uczestnicy projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie" podzielili się rezultatami realizowanego projektu na konferencji metodycznej „Europejski wymiar edukacji: Rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym w autentycznym kontekście komunikacyjnym” zorganizowanej przez SODMiDN w Kielcach. Nasze nauczycielki w składzie: Iwona Duda, Agnieszka Pakuła, Anna Plachimowicz-Cynkier, Małgorzata Sobieraj i Lilla Winiarska-Mancini przedstawiły przykłady wdrażania zdobytej w trakcie mobilności wiedzy i pomysły uatrakcyjnienia zajęć edukacyjnych na podstawie materiałów autorskich opracowanych w ramach projektu Erasmus+. W tym celu została przygotowana prezentacja multimedialna z działań projektowych:

11 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Upowszechnianie rezultatów projektu wśród nauczycieli

Lekcja otwarta z języka polskiego metodą dramy

Przejdź do - Lekcja otwarta z języka polskiego metodą dramy

Dnia 15 czerwca 2018r. nasza polonistka Lilla Winiarska-Mancini przeprowadziła w klasie 1E lekcję otwartą metodą dramy na temat „Czcij ojca swego…”? – analiza konfliktu dramatycznego w tragedii W. Szekspira „Król Lear”. Uczniowie mieli za zadanie przeanalizować, a następnie odegrać wybrane sceny „Króla Leara” z naciskiem na werbalne i niewerbalne sposoby wyrażania emocji towarzyszących bohaterom. I tu nasi uczniowie wykazali się wielkim talentem aktorskim, a atmosfera na lekcji w cale nie była aż tak tragiczna.

15 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Lekcja otwarta z języka polskiego metodą dramy

The Bear Educational Theatre

Przejdź do - The Bear Educational Theatre

Dnia 6 czerwca gościliśmy w naszej szkole aktorów z The Bear Educational Theatre, międzynarodowego teatru wędrownego z siedzibą w Pradze, który specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Było to kolejne z działań w ramach realizowanego projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie", mające na celu wspieranie europejskiego wymiaru edukacji poprzez rozwijanie u uczniów umiejętności posługiwania się językiem obcym w autentycznym kontekście komunikacyjnym.

8 czerwca 2018
Czytaj więcej o: The Bear Educational Theatre

Lekcja otwarta: kółko angielsko-hiszpańskie

Przejdź do - Lekcja otwarta: kółko angielsko-hiszpańskie

„Stomach” i „estomago”, „nervous” i „nervioso”, „celebrate” i „celebrar”: to tylko kilka przykładów podobieństw leksykalnych w języku angielskim i hiszpańskim. Uczniowie kl. 2D mogli przekonać się jak wiele te dwa języki mają ze sobą wspólnego podczas lekcji otwartej kółka angielsko-hiszpańskiego w ramach projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie". W roli prowadzącej nasza anglistka Małgorzata Sobieraj, która pomysły do lekcji zaczerpnęła podczas kursu metodyczno-językowego Erasmus+ „Curso Intensivo de Español y Metodología CLIL para Profesores” w Barcelonie. Zaprezentowana w czasie lekcji karta pracy stanowi autorski materiał dydaktyczny wypracowany w ramach realizacji projektu. Lekcję z zainteresowaniem obserwowali nauczyciele języka angielskiego i hiszpańskiego.

6 kwietnia 2018