Mobilności zagraniczne / European mobility activities

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Creative Ideas and Motivating Materials

Przejdź do - Creative Ideas and Motivating Materials

Colchester, England

03.09.2017 – 09.09.2017

Participant: Anna Plachimowicz-Cynkier

 

Czy znacie określenie ‘angielska pogoda’? Pada, wieje i zimno? Nic z tego! Colchester przywitało mnie po królewsku! Słońcem i bezchmurnym niebem. Dzięki temu było mi dużo milej spędzać długie godziny na zajęciach, warsztatach i wykładach w ramach programu Erasmus+. Dzięki udziałowi w kursie dowiedziałam się, jak być lepszym i bardziej kreatywnym nauczycielem, co mam nadzieję odczujecie również i Wy, Drodzy Uczniowie. Moi nowi koledzy z Włoch, Bułgarii i Węgier pozdrawiają uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

25 września 2017
Czytaj więcej o: Creative Ideas and Motivating Materials

CLIL (Content & Language Integrated Learning)

Przejdź do - CLIL (Content & Language Integrated Learning)

Scarborough, England
21.08.2017 – 01.09.2017
Participant: Iwona Duda

W dniach  21.08.2017 – 01.09.2017 nasza koleżanka Iwona Duda (nauczycielka biologii) odbyła, w ramach projektu Erasmus+, kurs doskonalący z nauki języka angielskiego w Scarborough (hrabstwo Yorkshire) w Anglii. Była to również okazja do zapoznania się z nową metodą nauczania CLIL, tj. zintegrowanym nauczaniem przedmiotowo-językowym. W kursie uczestniczyli nauczyciele z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Węgier. Codziennie zajęcia trwały 6 godzin i miały miejsce w pięknym budynku Anglolangu. Oprócz nauki w międzynarodowym gronie, uczestnicy spędzali wspólnie czas na wycieczkach, poznając kulturę, historię i przyrodę Anglii. Jedna odbyła się do Whitby a druga do historycznego Yorku. Scarborough okazało się uroczą nadmorską miejscowością, gdzie nawiązano wiele cennych przyjaźni.

4 września 2017

Outdoor Education – Involve Students in Outdoor Learning Experiences

Przejdź do - Outdoor Education – Involve Students in Outdoor Learning Experiences

Outdoor Education – Involve Students in Outdoor Learning Experiences

Lisbon/Caldas da Rainha, Portugal

14.08.2017 – 20.08.2017

Participant: Agnieszka Pakuła

 

W sierpniu nasza anglistka, Agnieszka Pakuła, odbyła tygodniowy kurs w Portugalii z zakresu edukacji pozaformalnej oraz organizacji nauczania poza szkołą (zgodnie z koncepcją Otwartej Szkoły). Zajęcia miały miejsce w plenerze, począwszy od portugalskich ogrodów, a skończywszy na średniowiecznych zamkach. Integracja zespołu polegała na grach międzykulturowych oraz wymianie doświadczeń i dobrych praktyk z nauczycielami z Austrii, Serbii, Chorwacji i Rumuni, a wszystko to pod okiem portugalskich trenerów. Poniżej relacja z kursu w wersji anglojęzycznej.

3 września 2017
Czytaj więcej o: Outdoor Education – Involve Students in Outdoor Learning Experiences