Jesteś tutaj: Start / Projekty / Erasmus+ / Akredytacja

Akredytacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Erasmus – Malta

Przejdź do - Erasmus – Malta

Logo Erasmus

W dniach 12 – 19 marca 2023 dwie nauczycielki z naszej szkoły – Beata Wiśniewska i Lilla Winiarska-Mancini uczestniczyły w kursie języka angielskiego dla nauczycieli („Fluency & Language Development for Educational Staff”), który odbywał się w St. Julian’s na Malcie. 25-godzinne zajęcia obejmowały przede wszystkim konwersacje, dyskusje, stosowanie języka angielskiego w różnych sytuacjach komunikacyjnych, ale także zajęcia z gramatyki (frazeologia i idiomatyka j. angielskiego) oraz fonetyki. Kontakt z językiem angielskim był nieustanny, jako że jest to język urzędowy na Malcie.

18 kwietnia 2023
Lilla Winiarska-Mancini
Czytaj więcej o: Erasmus – Malta

Erasmus- Barcelona

Przejdź do - Erasmus- Barcelona

Logo

W dniach od 19/03 do 25/03/2023 w Barcelonie (Hiszpania) odbyło się szkolenie grupy nauczycieli współfinansowane z Unii Europejskiej. W szkoleniu uczestniczyły 3 nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego m. S. Żeromskiego w Kielcach: Gabriela Olea Martin, Małgorzata Sobieraj i Anna Pacak. Program szkolenia obejmował zajęcia w wymiarze 25 godzin i był poświęcony nowoczesnym technologiom komunikacyjnym w nauczaniu języka hiszpańskiego. Nauczyciele poznali aplikacje służące do nauki słownictwa, gramatyki, pisania, rozwijania umiejętności komunikatywnych, rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstów pisanych. Ponadto, poznali aplikacje do edycji filmów i zdjęć oraz tworzenia prezentacji, ankiet i testów.

27 marca 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Erasmus- Barcelona

Firma 4 ECO sponsorem mobilności uczniów

Przejdź do - Firma 4 ECO sponsorem mobilności uczniów

Wyrazy wdzięczności dla Państwa Anety i Adriana Obarskich - właścicieli Firmy 4 ECO w Kielcach oraz Pana Cezarego Zawadzkiego – Przedstawiciela Firmy 4 ECO w Kielcach - za pomoc w organizacji mobilności uczniów do Barcelony w ramach programu Erasmus + w czerwcu 2023r. Na ręce Pana Cezarego Zawadzkiego składamy także podziękowania za zaopatrzenie 91 uczestników mobilności, 80 uczniów i 11 nauczycieli w koszulki firmowe i smycze do identyfikatorów. Jednolity wizerunek całej grupy przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno podczas podróży jak i pobytu w Hiszpanii.

16 lutego 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Firma 4 ECO sponsorem mobilności uczniów

Akredytacja Erasmus + 2 rok

Erasmus+

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 w ramach przyznanej akredytacji I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało w wyniku konkursu wniosków grant na zorganizowanie mobilności zagranicznych dla 9 nauczycieli i 80 uczniów I LO. Całkowita wartość projektu to 85 135 euro, co w przeliczeniu na PLN wynosi 388 453,96 zł. Autorem i koordynatorem projektu jest Gabriela Olea Martin. Akredytacja dotyczy Akcji 1, czyli indywidualnych wyjazdów szkoleniowych dla nauczycieli oraz wyjazdów grupowych dla uczniów. Projekt zakłada szkolenia językowe CLIL z języka hiszpańskiego i angielskiego oraz szkolenia w dziedzinie nowoczesnych technologii i nauczania dwujęzycznego przedmiotów w języku hiszpańskim i angielskim w celu wprowadzenia do oferty szkoły przedmiotów dwujęzycznych.

16 lutego 2023
Gabriela Olea Martin
Czytaj więcej o: Akredytacja Erasmus + 2 rok

Szkolenie w St. Julian's (MALTA)

Przejdź do - Szkolenie w St. Julian's (MALTA)

Erasmus+

W dniach od 3.10 do 14.10 2022 w mieście St. Julian’s na Malcie odbyło się szkolenie grupy nauczycieli współfinansowane z Unii Europejskiej. W szkoleniu uczestniczyły 2 nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach: Anna Iwaniuk i Monika Ślusarczyk. Program szkolenia obejmował zajęcia w wymiarze 50 godzin.

20 października 2022
Czytaj więcej o: Szkolenie w St. Julian's (MALTA)