Strona główna

Darmowy Kurs CSS

10 lutego (PONIEDZIAŁEK) – godz. 16.30 - WYWIADÓWKA.

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenie Konkursu

Wizyta nauczycieli z Ukrainy

Powiększ zdjęcie Wizyta%20nauczycieli%20z%20Winnicy

9 stycznia w I LO  gościliśmy nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącym nr 20 w Winnicy. Wizyta zagranicznych gości związana była z podpisanym w grudniu porozumieniem o współpracy między naszymi szkołami. W czasie pobytu nauczyciele z Wiinicy mieli możliwość wymiany informacji z gronem nauczycielskim I LO, zwiedzili liceum oraz uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych.

9 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Wizyta nauczycieli z Ukrainy

Wypożycz książkę pod choinkę

Powiększ zdjęcie Wypożycz%20książkę%20pod%20choinkę.

W bibliotece szkolnej, na kilka dni przed Świętami, czekały na czytelników niespodzianki. Książki nieznane z tytułu, zapakowane w formie gwiazdkowych prezentów, można było wybrać jedynie na podstawie zagadkowego opisu. Do każdej dołączono zakładkę o treści:

Wypożycz książkę pod choinkę, a w Święta:

  • wybierz czas i miejsce,
  • zaparz filiżankę kawy lub herbaty,
  • usiądź wygodnie w fotelu,
  • czytaj ;)

 Świąteczna promocja czytelnictwa, została przygotowana po raz drugi i podobnie jak w roku ubiegłym spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

20 grudnia 2019
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Wypożycz książkę pod choinkę

Piątek z książką – głośne czytanie

Powiększ zdjęcie Piątek%20z%20książką%20-%20głośne%20czytanie%20-%20zdjęcie%201

18 grudnia odbyło się w bibliotece szkolnej kolejne spotkanie z literaturą. Świąteczną atmosferę Gwiazdki i zabaw na śniegu próbowaliśmy przywołać lekturą. Czytaliśmy Pastorałkę Don Juana – J. Pilcha, Zabić drozda – N. H. Lee i Colas Breugnon – R. Rollanda.

„ Wigilia Bożego Narodzenia. Jestem sam w domu, dzieci poszły do kościoła, i siedzę sobie z psem Cytrynkiem i kotem Pantoponem. Marzymy, patrzymy w ogień płonący na kominku. Przeżuwam wspomnienia wieczoru. Przed godziną miałem obok siebie córkę i wnuczkę. Opowiadałem (…) bajki (…). Bawiliśmy się doskonale. Starzy i młodzi słuchali opowiadania, a każdy dorzucał coś od siebie. Milkliśmy potem, słuchali, jak woda kipi w garnku, patrzyli jak mróz maluje cudne wzory na szybach, lub znów nastawiali ucha na świergot świerszcza w ścianie. O jakże cudna jest noc zimowa, jakże przytulnie i ciepło pośród swoich, jakże przyjemnie błądzić myślą w dali, wiedząc, że się wróci do domu..” (Colas Breugnon – R. Rollanda)

18 grudnia 2019
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Piątek z książką – głośne czytanie

Podpisanie deklaracji o współpracy między szkołami z Kielc i Winnicy

Powiększ zdjęcie Herb%20Winnicy

12 grudnia 2019 r. (czwartek) odbyła się w auli naszego liceum uroczystość podpisania  porozumień o współpracy ze  szkołami z partnerskiej Winnicy. W uroczystości uczestniczyli pan Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc, pan Piotr Łojek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pani Iryna Bozhok - reprezentująca samorząd Winnicy, dyrektorzy szkól z Winnicy i Kielc. Uroczystość uświetniły występy wokalne i taneczne uczniów I LO.

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Kielcach będzie współpracowało z Liceum Ogólnokształcącym nr 20 w Winnicy.

http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/archiwum-aktualnosci/rok-2019/grudzien/art,104,podpisano-deklaracje-wspolpracy-pomiedzy-szkolami-z-kielc-i-winnicy.html

https://www.youtube.com/watch?v=kiLf7COE_jg

12 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Podpisanie deklaracji o współpracy między szkołami z Kielc i Winnicy