Strona główna

Logo pilotażu programowania

Najnowsze wydarzenia

Warsztaty tematyczne w Instytucie Chemii

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20tematyczne%20w%20Instytucie%20Chemii%20-%20zdjęcie%201

W dniu 8 listopada uczniowie klasy II E uczestniczyli w warsztatach tematycznych zorganizowanych przez Instytut Chemii na UJK w Kielcach.Zajęcia obejmowały zagadnienia z chemii nieorganicznej i chemii analitycznej. Warsztay miały formę zajęć labolatoryjnych i prowadzone były przez nauczycieli akademickich panią dr Agnieszkę Jabłońską-Wawrzycką oraz panią dr Agatę Skorupa.

8 listopada 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty tematyczne w Instytucie Chemii

Konferencja „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Powiększ zdjęcie Konferencja%20„Dwujęzyczne%20Świętokrzyskie”-%20zdjęcie%201

Dnia 6 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w konferencji "The Uncharted Lands of Bilingualism" („Nieodkryte lądy dwujęzyczności"), w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Kielcach oraz dziennikiem „Echo Dnia". Nasi licealiści szlifowali swoje umiejętności językowe, słuchając prezentacji oraz dyskusji panelowych w języku angielskim i niemieckim.

6 listopada 2017
Czytaj więcej o: Konferencja „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Warsztaty „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20„Dwujęzyczne%20Świętokrzyskie”%20-%20zdjęcie%201

Klasa 2C i 2F miała dziś okazję uczestniczyć w kolejnych warsztatach językowych, zorganizowanych w ramach projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki spotkaniu z Panem Andrzejem Łukasikiem, doradcą marszałka, uczniowie dowiedzieli się o idei projektu oraz o roli znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Pan Robert Cassettari natomiast wprowadził nas w niezwykły klimat Australii. Wśród wielu ciekawostek nie mogło zabraknąć przykładów australijskiej odmiany języka angielskiego. W krainie Oz „barbie” to nie lalka tylko „barbecue”, a na kangura mówi się po prostu „roo”.

3 listopada 2017
Czytaj więcej o: Warsztaty „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

„Upoluj swoją książkę"

Powiększ zdjęcie Plakat%20-%20„Upoluj%20swoją%20książkę

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie „Upoluj swoją książkę". W dniach 2-30 listopada br., możesz za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Znajdź w szkole  plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, otrzymasz na miesiąc darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

27 października 2017
Czytaj więcej o: „Upoluj swoją książkę"