Strona główna

Najnowsze wydarzenia

Sesja popularnonaukowa z okazji 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Powiększ zdjęcie Slajd%20tytułowy

13 kwietnia 2021 r. w całym kraju obchodzony był Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2007 roku. W ramach wydarzeń towarzyszących, zorganizowana została sesja popularnonaukowa poświęcona tematyce Zbrodni Katyńskiej. W sesji przeprowadzonej on-line obok uczniów klasy 1A, 2Dg i 2Gg uczestniczyła młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach oraz VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Dzięki współpracy z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Instytutem Pamięci Narodowej Delegaturą w Kielcach, które objęły patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem, mieliśmy możliwość wysłuchania bardzo interesujących referatów.

13 kwietnia 2021
Dariusz Wojciechowski
Czytaj więcej o: Sesja popularnonaukowa z okazji 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Odznaka Szkoła eTwinning 2021/2022

Powiększ zdjęcie Odznaka%20eTwinning

55 polskich placówek otrzymało Odznakę Szkoła eTwinning 2021/2022, a wśród nich nasza! Co to oznacza?
Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

  • Praktyka cyfrowa
  • Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
  • Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
  • Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
  • Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów
23 marca 2021
Agnieszka Pakuła
Czytaj więcej o: Odznaka Szkoła eTwinning 2021/2022

Konkurs na e-plakat rozstrzygnięty

W związku z obchodami Dnia Św. Patryka odbył się konkurs na e-plakat. Uczniowie do dnia 5 marca 2021r mieli czas na przygotowanie e-plakatu „Z czym Ci się kojarzy Dzień Św. Patryka?”. ​Celem konkursu było popularyzowanie tradycji obchodzenia Dnia Św. Patryka oraz rozwijanie wyobraźni, pobudzanie kreatywności uczniów. ​Nadesłane prace komisja oceniała pod względem: oryginalności, pomysłowości, zgodności z tematem oraz poprawności językowej. Komisja w składzie: Magdalena Kucab, Joanna Krawiec, Anna Iwaniuk, Małgorzata Sobieraj, Gabriela Olea Martin wyłoniła jednogłośnie zwycięzcę tego konkursu. Pierwsze miejsce: Krzysztof Knyzio 3H.

17 marca 2021
Magdalena Kucab
Czytaj więcej o: Konkurs na e-plakat rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Pióro Stefana"

Informujemy, że zarządzeniem Nr 8 /2021 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dn.26 lutego 2021 r. Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Pióro Stefana" został umieszczony w wykazie konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 na terenie województwa świętokrzyskiego.

16 marca 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Pióro Stefana"

Konkurs na logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Prezydent Miasta Kielce zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycja logo powinna budzić pozytywne skojarzenia oraz nawiązywać do idei budżetu obywatelskiego. Projekt logo powinien uwzględniać możliwość jego wszechstronnego wykorzystania na materiałach promocyjnych, folderach, stronach internetowych oraz tablicach, które będą stosowane do oznakowania projektów realizowanych w ramach KBO. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 lat i chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Prace można zgłaszać w terminie do 28 lutego br. Jurorami w konkursie będą mieszkańcy naszego miasta, którzy podczas internetowego głosowania wybiorą najlepszy projekt. Głosowanie potrwa od 4 do 25 marca br. a Zwycięzcę poznamy w dniu 29 marca br. Na autora najlepszego projektu czeka atrakcyjna nagroda rzeczowa- tablet graficzny.

18 lutego 2021
Czytaj więcej o: Konkurs na logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego