XVI Konkurs Literacki "O Pióro Stefana"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 kwietnia 2016

W Muzeum lat Szkolnych im. Stefana Żeromskiego odbyło się rozstrzygnięcie corocznego konkursu literackiego dla gimnazjalistów powiatu kieleckiego. Uczniowie napisali wiersze inspirowane cytatem  z "Niezdary" Adolfa Dygasińskiego "Ale ani siebie, ani świata nie zdołamy zbadać; możemy tylko przyjrzeć się sobie samym w tym świecie umieszczonym."
Jury w składzie: Lilla Winiarska-Mancini, Anna Wojnowska-Duplicka, Elżbieta Pukalska nie przyznało nagrody głównej, tylko dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je Klaudia Adamiec z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie, uczennica pani Aleksandry Górniak-Bandury i Angelika Sobczyńska z Gimnazjum im. Karola Wojtyły- Papieża Polaka w Kostomłotach Drugich, uczennica pani Agnieszki Ślusarczyk.
Laureatki nagrodzono książkami, długopisami firmy Parker i pendrive'ami. Nagrodzone wiersze zostały zaprezentowane uczestnikom uroczystości. 

Uczennica klasy 1f Oliwia Paw przygotowała krótką oprawę muzyczną. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli etiudę filmową "Z kamerą wśród przechodniów", w której młodzież I LO przeprowadzała sondaż na temat  znajomości wizerunku patrona szkoły. Kierownik Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, pani Sylwia Zacharz zapoznała zebranych z wieloma ciekawymi informacjami z życia Stefana Żeromskiego i zaprosiła do zwiedzania nowej wystawy "Żeromski w filmie i teatrze".

Galeria

 • Powiększ zdjęcie XVI Konkurs Literacki

  XVI Konkurs Literacki "O Pióro Stefana" - zdjęcie 1

 • Powiększ zdjęcie XVI Konkurs Literacki

  XVI Konkurs Literacki "O Pióro Stefana" - zdjęcie 2

 • Powiększ zdjęcie XVI Konkurs Literacki

  XVI Konkurs Literacki "O Pióro Stefana" - zdjęcie 3

 • Powiększ zdjęcie XVI Konkurs Literacki

  XVI Konkurs Literacki "O Pióro Stefana" - zdjęcie 4