Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze wydarzenia

Można już zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej!

Powiększ zdjęcie Żołnierz%20

Jeżeli jesteś osobą zdrową, sprawną fizycznie, posiadającą obywatelstwo polskie oraz odpowiednie kwalifikacje zawodowe i pragniesz wziąć na swoje barki współodpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, swojego miasta, wioski, gminy, województwa i swojej ojczyzny Polski zgłoś się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU) –  tam dowiesz się jak wstąpić do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

17 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Można już zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej!

Sukces ucznia klasy 3 F i 3C

Z przyjemnością informujemy, że Filip Orliński uczeń klasy 3F został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu geografia z elementami geologii, natomiast Oskar Gad z klasy 3 C został finalistą XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy sukcesu!

11 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Sukces ucznia klasy 3 F i 3C

Lekcja otwarta: kółko angielsko-hiszpańskie

Powiększ zdjęcie Lekcja%20otwarta:%20kółko%20angielsko-hiszpańskie%20(zdjęcie%201)

„Stomach” i „estomago”, „nervous” i „nervioso”, „celebrate” i „celebrar”: to tylko kilka przykładów podobieństw leksykalnych w języku angielskim i hiszpańskim. Uczniowie kl. 2D mogli przekonać się jak wiele te dwa języki mają ze sobą wspólnego podczas lekcji otwartej kółka angielsko-hiszpańskiego w ramach projektu Erasmus+ "Żerom w Europie, Europa w Żeromie". W roli prowadzącej nasza anglistka Małgorzata Sobieraj, która pomysły do lekcji zaczerpnęła podczas kursu metodyczno-językowego Erasmus+ „Curso Intensivo de Español y Metodología CLIL para Profesores” w Barcelonie. Zaprezentowana w czasie lekcji karta pracy stanowi autorski materiał dydaktyczny wypracowany w ramach realizacji projektu. Lekcję z zainteresowaniem obserwowali nauczyciele języka angielskiego i hiszpańskiego.

6 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Lekcja otwarta: kółko angielsko-hiszpańskie

Konkurs recytatorski

Powiększ zdjęcie Konkurs%20recytatorski%20-%20zdjęcie%201

6 marca 2018 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej konkursem recytatorskim rozpoczął się Rok Zbigniewa Herberta. Laureatkami konkursu w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zostały:
I miejsce - Małgorzata Rapcia kl. 3b
II miejsce - Klaudia Adamiec kl.2c
III miejsce - Aleksandra Karyś kl. 3b.

30 marca 2018
Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski