Grupa Kotlovnia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 września 2011

Grupa Kotlovnia (geneza nazwy pozostaje tajemnicą zespołu) powstała na początku 2010 roku zarówno na potrzeby dowartościowania zmotywowanych do działań i łaknących tworzenia przełomowych dzieł uczniów, oraz (co jest mniej egoistycznym argumentem) na potrzebę XV Międzyszkolnych Spotkań Teatralnych, gdzie wystawiła swój pierwszy spektakl pt. Moralizatorska Opowieść o Nietypowej Wędrówce, czyli Alicja w Krainie Czarów, który zdobył Srebrną Maskę. Cel został osiągnięty. Dzięki doskonałej współpracy zespołu udało nam się wystawić sztukę po raz drugi, na profesjonalnej scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Alicja... cieszyła się tak dużą popularnością, że spragnieni doznań widzowie wytrwale koczowali w holu teatru czekając na możliwość obejrzenia arcydzieła. Szczęśliwcy którzy dostali się na salę nie zawiedli się. Spektakl zrobił zamierzoną furorę o czym przekonujemy się niemal każdego dnia.

Skład zespołu ulega zmianom i dostosowywany jest do wymogów przedstawień. Niestety nie każdy uzdolniony uczeń może brać udział we wszystkich projektach, co chwilami jest smutne, jednak takie są koleje teatralnego losu.
„Moralizatorska Opowieść o Nietypowej Wędrówce, czyli Alicja w Krainie Czarów” premiera 26 marca 2010r. scen. i reż. Karolina Nieckarz
Udział wzięli:
Anna Orkisz, Ewa Pietrzyk, Karolina Krakowiak, Karolina Nieckarz, Paweł Janyst, Jarosław Góralski, Szymon Fałdziński.
Barabasz premiera 17 września 2010r.
- spektakl o charakterze lokalno-patriotycznym, realizowany z okazji obchodów 285. rocznicy powstania szkoły. Scen. i reż. Anna Orkisz i Ewa Pietrzyk Udział wzięli: Ewa Pietrzyk, Anna Orkisz, Karolina Nieckarz, Karol Jakóbczyk, Piotr Kargul, Bartosz Mazur, Michał Kurtek, Marcin Pamuła, Mariusz Kędzierski, Maciej Liguziński.

Ponadto członkowie grupy uczestniczą w aktywnościach teatralnych naszego miasta i nie tylko. Właściwie są wszędzie, czym mogą już irytować. Prosimy o wybaczenie naszej wszędobylskości i przychodzenie na premiery.