Jesteś tutaj: Start / Relacje z wydarzeń

Relacje z wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Głośne czytanie

Przejdź do - Głośne czytanie

Drugiego czerwca spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej na głośnym czytaniu książek naszego dzieciństwa. Z wielkim sentymentem wspominaliśmy ulubione lektury, a wśród nich Chłopców z Placu Broni Ferenca Molnára, Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren i Dar rzeki Fly Marii Krűger. Zajrzyjcie do magicznych książek z dzieciństwa, by sprawdzić ile pozostawiły w Was dobrych emocji

2 czerwca 2021
Anna Wojnowska-Duplicka

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Po ponad półrocznej przerwie powróciliśmy do naszych stałych spotkań z książką. Niestety czytanie na trawie uniemożliwiła kapryśna wiosenna aura. Spotkanie w bibliotece ubiegło nam na lekturze „Rozważnej i romantycznej” Jane Austen i „Morderstwa w Orient Expressie” Agathy Christie. Zapraszamy do lektury

19 maja 2021
Anna Wojnowska-Duplicka

Upoluj swoją książkę

Przejdź do - Upoluj swoją książkę

W tym roku, już po raz kolejny, uczestniczyliśmy w akcji „Upoluj swoją książkę”.

Miłośnicy dobrej lektury mogli bezpłatnie przeczytać 12 najnowszych bestsellerów. Wystarczyło pobrać aplikację mobilną Woblink i zeskanować kod QR, który był kluczem do wirtualnej biblioteki.

30 listopada 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Upoluj swoją książkę

Europejski Dzień Języków

Przejdź do - Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja do promowania umiejętności językowych uczniów. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Złap dobrą ocenę z języka” przygotowując quiz literacki w języku angielskim oraz konkurs na tłumaczenie tekstu.

Zadaniem uczestników konkursu było pobranie i przełożenie z języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub łaciny fragmentu wybranego utworu literackiego

13 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Tematem październikowego spotkania z książką były zwierzęta w literaturze. Czytanie rozpoczęliśmy powieścią polskiej noblistki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Lekturę zdominowały oczywiście koty. Ich miłośnicy zaprezentowali książki: Terriego Pratchetta „Kot w stanie czystym” i Eulalie Astrid „ Życie według kota.”. Wysłuchaliśmy także, opowiadania o psach ”Bogowie starości” - Krzysztofa Vargi oraz ciekawostek z życia kolibrów z książki Noaha Stryckera „Rzecz o ptakach”.

6 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Dzięki słonecznej aurze 22 września, spotkaliśmy się już po raz trzeci w tym roku szkolnym na głośnym czytaniu wakacyjnych lektur. Wysłuchaliśmy fragmentów : „Portretu Doriana Greya” Oskara Wilde’a, „Sześćdziesięciu felietonów najjadowitszych” Jerzego Pilcha i poradnika Stéphane Garniera „Żyć jak kot”. Do lektury wybranych książek zachęcały Zuzia Chęcina uczennica klasy 3a oraz nauczycielki języka polskiego panie Lilla Winiarska-Mancini i Joanna Zarzecka.

Na kolejnym spotkaniu 29 września będziemy czytać książki o zwierzętach. Zapraszam

22 września 2020
Anna Wojnowska-Duplicka

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, po raz kolejny spotkaliśmy się na czytaniu wakacyjnych lektur. Wybrane książki przedstawili uczniowie: Sylwia Jańczyk, Dominika Nathali i Michał Janusz. Wysłuchaliśmy fragmentów: „Kirke” Madeline Miller, „Słowika” Kristin Hannah i „Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego. Zajrzyjcie do tych fascynujących książek.

Kolejne spotkanie 22 września, zapraszam

15 września 2020
Anna Wojnowska-Duplicka

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Po blisko półrocznej przerwie powróciliśmy do naszych stałych spotkań z książką. Pierwsze tegoroczne „głośne czytanie” odbyło się na szkolnym dziedzińcu. Fragmenty swoich wakacyjnych lektur zaprezentowali uczniowie i nauczyciele. Czytaliśmy: „Kobiety Witkacego” Małgorzaty Czyńskiej, „Tajemną historię” Donny Tartt , a także wiersz Kazimierza Wierzyńskiego „Na łące”. Zapraszamy do lektury

8 września 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie

Piątek z książką – głośne czytanie

Przejdź do - Piątek z książką – głośne czytanie

Inspiracją lutowego spotkanie z książką były obchodzone niedawno walentynki. Nawiązując do święta zakochanych, czytaliśmy poezję miłosną. Różnorodność wybranych utworów była ogromna, a wśród nich wiersze klasyków, poetów współczesnych, noblistów i autorów mniej popularnych. Zapraszamy do lektury poetyckich wyznań miłosnych.

21 lutego 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Piątek z książką – głośne czytanie

Ogólnopolski Konkurs Literacki

Informujemy, że zarządzeniem Nr 11/20 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 11 lutego 2020 r. Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Pióro Stefana" został umieszczony w wykazie konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 na terenie województwa świętokrzyskiego.

17 lutego 2020
Anna Wojnowska-Duplicka