Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Atrakcyjne lektury - ZOO

Powiększ zdjęcie Inscenizacja%20ZOO%20-%20zdjęcie%201

W poniedziałek, 29 maja, Teatr Biblioteczny Ex Libris zaprosił widzów na kolejną premierę. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele przygotowali „ZOO”- inscenizację zrealizowaną na podstawie bajek Jana Brzechwy. Te zabawne wierszyki zapewne wszyscy pamiętamy z czasów dzieciństwa, ale bajka to utwór literacki z morałem. Jej bohaterowie, często zwierzęta czy przedmioty uosabiają ludzkie cechy, a humorystycznie ukazany w bajkach obraz ludzkiej społeczności skłania do refleksji.

29 maja 2023
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Atrakcyjne lektury - ZOO

Żeromski-Żeromskiemu

Powiększ zdjęcie Tango

We wtorek 25 kwietnia Teatr Biblioteczny zaprezentował, już po raz trzeci, Tango S. Mrożka. Na widowni, w szkolnej auli, zasiedli niecodzienni goście: grono nauczycieli seniorów, absolwenci ze Stowarzyszenia „Żeromszczacy”, a także przedstawiciele Teatru Stefana Żeromskiego aktorzy: Ewelina Gronowska i Łukasz Pruchniewicz oraz dramaturg Paweł Sablik.

25 kwietnia 2023
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Żeromski-Żeromskiemu

Atrakcyjne lektury - Tango

Powiększ zdjęcie Inscenizacja%20Tango%20-%20zdjęcie%201

W czwartek 23 marca  teatr biblioteczny, czyli grupa uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych z biblioteką szkolną, zaprezentował kolejną premierę z cyklu „Atrakcyjne lektury”. Tym razem  widzowie zobaczyli Tango Sławomira Mrożka.
Sztuka jest przerysowanym, groteskowym portretem rodziny. Rodziny po rewolucji obyczajowej, w której  panuje chaos, wszystko wolno, a jedyną zasadą jest brak zasad. Sytuacja ta rodzi bunt, co w rezultacie prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji. Rodzina w Tangu to obraz społeczeństwa w miniaturze, a jego diagnoza mimo upływu lat jest ciągle aktualna.

23 marca 2023
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Atrakcyjne lektury - Tango