Jesteś tutaj: Start / Relacje z wydarzeń

Relacje z wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Parapetówka – przygarnij książkę

Przejdź do - Parapetówka – przygarnij książkę

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy akcją bookcrossingową „Parapetówka – przygarnij książkę”.

6 i 7 października, przed każdą przerwą międzylekcyjną na parapetach szkolnych korytarzy wykładano książki. Wśród nich można było znaleźć atrakcyjne powieści, bestselerowe tytuły, literaturę popularnonaukową, słowniki, poradniki, a także literaturę dla dzieci. Różnorodność propozycji niejednokrotnie realizowała niszowe zapotrzebowania czytelnicze. Do każdego egzemplarza dołączono okolicznościową zakładkę.

7 października 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Parapetówka – przygarnij książkę

Biblioteka szkolna wita nowych uczniów

Przejdź do - Biblioteka szkolna wita nowych uczniów

Wrzesień to miesiąc, kiedy biblioteka ma miłą okazję do poznania nowych uczniów i przyjęcia ich w poczet czytelników i stałych bywalców. W związku z tym, odwiedziły nas wszystkie klasy pierwsze.
Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem naszej biblioteki i obowiązującymi w niej regulaminami, układem księgozbioru i najcenniejszymi skarbami. Zostali również zachęceni do odwiedzania nas w celach relaksacyjnych, do dzielenia się swoimi uwagami na temat przeczytanych książek.

30 września 2021
Beata Zacharska-Guz

I Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

Przejdź do - I Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

W dniach 20-26 września, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do włączenia się w obchody tego nowego, ale intrygującego święta. Są to dni empatii, wzajemnych pochwał, okazywania sobie życzliwości i sympatii na terenie szkoły.

27 września 2021
Beata Zacharska-Guz
Czytaj więcej o: I Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

Europejski Dzień Języków 2021

Przejdź do - Europejski Dzień Języków 2021

W tym roku święto wielojęzyczności obchodziliśmy pod hasłem Harry Potters Day. W programie spotkania, które odbyło się w szkolnej auli, przewidziano szereg atrakcji, których celem było promowanie umiejętności językowych uczniów. Dla uczestników quizu i gier językowych przygotowano bony z dodatkowymi plusami, ocenami i „niepytkami” z języków obcych.

27 września 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków 2021

Piątek z książką - głośne czytanie

Przejdź do - Piątek z książką - głośne czytanie

Po letniej przerwie reaktywowaliśmy cykl spotkań z książką. 17 września w szkolnej auli spotkaliśmy się na głośnym czytaniu „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Szczególną atrakcją prezentacji była próba inscenizacji dramatu, a także zabawne stroje postaci odgrywanych przez uczniów i nauczycieli. W inscenizacji wystąpili:

23 września 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Piątek z książką - głośne czytanie

Głośne czytanie - 16 czerwca 2021

Przejdź do - Głośne czytanie - 16 czerwca 2021

16 czerwca spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej na ostatnim, w tym roku szkolnym, głośnym czytaniu. Propozycje lektury na wakacje przygotowali uczniowie i nauczyciele. Czytaliśmy fragmenty książki Beaty Ostrowskiej „Zjeść żabę” , esej o pięknie i brzydocie Bożeny Fabiani z „Dalszych gawęd o sztuce”, poznaliśmy losy bohatera powieści Hari Kunzr „Impresjonista”.

16 czerwca 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Głośne czytanie - 16 czerwca 2021

Głośne czytanie

Przejdź do - Głośne czytanie

Drugiego czerwca spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej na głośnym czytaniu książek naszego dzieciństwa. Z wielkim sentymentem wspominaliśmy ulubione lektury, a wśród nich Chłopców z Placu Broni Ferenca Molnára, Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren i Dar rzeki Fly Marii Krűger. Zajrzyjcie do magicznych książek z dzieciństwa, by sprawdzić ile pozostawiły w Was dobrych emocji

2 czerwca 2021
Anna Wojnowska-Duplicka

Czytanie na trawie

Przejdź do - Czytanie na trawie

Po ponad półrocznej przerwie powróciliśmy do naszych stałych spotkań z książką. Niestety czytanie na trawie uniemożliwiła kapryśna wiosenna aura. Spotkanie w bibliotece ubiegło nam na lekturze „Rozważnej i romantycznej” Jane Austen i „Morderstwa w Orient Expressie” Agathy Christie. Zapraszamy do lektury

19 maja 2021
Anna Wojnowska-Duplicka

Upoluj swoją książkę

Przejdź do - Upoluj swoją książkę

W tym roku, już po raz kolejny, uczestniczyliśmy w akcji „Upoluj swoją książkę”.

Miłośnicy dobrej lektury mogli bezpłatnie przeczytać 12 najnowszych bestsellerów. Wystarczyło pobrać aplikację mobilną Woblink i zeskanować kod QR, który był kluczem do wirtualnej biblioteki.

30 listopada 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Upoluj swoją książkę

Europejski Dzień Języków

Przejdź do - Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja do promowania umiejętności językowych uczniów. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Złap dobrą ocenę z języka” przygotowując quiz literacki w języku angielskim oraz konkurs na tłumaczenie tekstu.

Zadaniem uczestników konkursu było pobranie i przełożenie z języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub łaciny fragmentu wybranego utworu literackiego

13 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków