Europejski Dzień Języków

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 października 2020

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja do promowania umiejętności językowych uczniów. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Złap dobrą ocenę z języka” przygotowując quiz literacki w języku angielskim oraz konkurs na tłumaczenie tekstu.

Zadaniem uczestników konkursu było pobranie i przełożenie z języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub łaciny fragmentu wybranego utworu literackiego

Ogłoszenie wyników quizu i konkursu nastąpiło 13 października. Nagrodą w zmaganiach językowych była piątka z języka, a za przekład tekstu dodatkowo książka.

 W konkursie na tłumaczenie tekstów udział wzięli: Marta Kołodziej z kl. 3a, Anita Piekacz z kl. 3a, Bartosz Kogut z kl. 2a, Dominika Lange z kl. 2Eg i Franciszek Wroński z kl. 1g.

Quiz literacki rozwiązali: Patrycja Grylicka, Natalia Rak, Zuzanna Chęcina, Anita Piekacz, Aleksandra Zawadzka - uczennice z klasy 3a, Bartosz Kogut i Łucja Szcześniak z kl. 2a, Bartłomiej Domański z kl. 3h, Bartosz Drozdowski z kl. 2Gg, Krzysztof Witkowski z kl. 1a, Maksymilian Supierz z kl. 1g.

Laureatom gratulujemy.

Za pomoc w organizacji konkursów serdecznie dziękujemy nauczycielom języków obcych

Autor: Anna Wojnowska-Duplicka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Europejski dzień języków

    Europejski dzień języków