Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Cytat

Biblioteka szkolna liczy 21 tysięcy egzemplarzy książek, wśród nich można znaleźć    pozycje wydane w połowie  XIX wieku. Oprócz  wydawnictw książkowych gromadzimy czasopisma, filmy i materiały edukacyjne na nośnikach elektronicznych. Posiadamy bogaty zbiór encyklopedii i słowników, w tym duży wybór słowników językowych. Dbamy, aby każdy czytelnik,  który do nas przyjdzie otrzymał poszukiwaną  książkę.  Na bieżąco  uzupełniamy zestawy lektur  i podręczników szkolnych. Na półkach bibliotecznych można znaleźć  bestsellery czytelnicze ostatnich lat. Staramy się, aby uczniowie naszej szkoły  mieli wpływ na kształtowanie księgozbioru. Zapotrzebowania czytelników  na nowości książkowe realizujemy  w miarę możliwości finansowych biblioteki.

Czytelnia biblioteki  wyposażona  jest w  stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Tu możesz spędzić  mile czas przed lekcjami, poczytać,  przygotować się do lekcji, porozmawiać.

Czytelniku, przyjdź i przekonaj się , że warto nas odwiedzić.

 

 

Najnowsze aktualności

Upoluj swoją książkę

Powiększ zdjęcie Plakat

W tym roku, już po raz kolejny, uczestniczyliśmy w akcji „Upoluj swoją książkę”.

Miłośnicy dobrej lektury mogli bezpłatnie przeczytać 12 najnowszych bestsellerów. Wystarczyło pobrać aplikację mobilną Woblink i zeskanować kod QR, który był kluczem do wirtualnej biblioteki.

30 listopada 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Upoluj swoją książkę

Europejski Dzień Języków

Powiększ zdjęcie Europejski%20dzień%20języków

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja do promowania umiejętności językowych uczniów. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Złap dobrą ocenę z języka” przygotowując quiz literacki w języku angielskim oraz konkurs na tłumaczenie tekstu.

Zadaniem uczestników konkursu było pobranie i przełożenie z języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub łaciny fragmentu wybranego utworu literackiego

13 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków

Czytanie na trawie

Powiększ zdjęcie Czytanie%20na%20trawie%20-%20zdjęcie%201

Tematem październikowego spotkania z książką były zwierzęta w literaturze. Czytanie rozpoczęliśmy powieścią polskiej noblistki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Lekturę zdominowały oczywiście koty. Ich miłośnicy zaprezentowali książki: Terriego Pratchetta „Kot w stanie czystym” i Eulalie Astrid „ Życie według kota.”. Wysłuchaliśmy także, opowiadania o psach ”Bogowie starości” - Krzysztofa Vargi oraz ciekawostek z życia kolibrów z książki Noaha Stryckera „Rzecz o ptakach”.

6 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie