Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Cytat

Biblioteka szkolna liczy 21 tysięcy egzemplarzy książek, wśród nich można znaleźć    pozycje wydane w połowie  XIX wieku. Oprócz  wydawnictw książkowych gromadzimy czasopisma, filmy i materiały edukacyjne na nośnikach elektronicznych. Posiadamy bogaty zbiór encyklopedii i słowników, w tym duży wybór słowników językowych. Dbamy, aby każdy czytelnik,  który do nas przyjdzie otrzymał poszukiwaną  książkę.  Na bieżąco  uzupełniamy zestawy lektur  i podręczników szkolnych. Na półkach bibliotecznych można znaleźć  bestsellery czytelnicze ostatnich lat. Staramy się, aby uczniowie naszej szkoły  mieli wpływ na kształtowanie księgozbioru. Zapotrzebowania czytelników  na nowości książkowe realizujemy  w miarę możliwości finansowych biblioteki.

Czytelnia biblioteki  wyposażona  jest w  stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Tu możesz spędzić  mile czas przed lekcjami, poczytać,  przygotować się do lekcji, porozmawiać.

Czytelniku, przyjdź i przekonaj się , że warto nas odwiedzić.

 

 

Najnowsze aktualności

Czytanie na trawie

Powiększ zdjęcie Czytanie%20na%20trawie%20-%20zdjęcie%201

Tematem październikowego spotkania z książką były zwierzęta w literaturze. Czytanie rozpoczęliśmy powieścią polskiej noblistki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Lekturę zdominowały oczywiście koty. Ich miłośnicy zaprezentowali książki: Terriego Pratchetta „Kot w stanie czystym” i Eulalie Astrid „ Życie według kota.”. Wysłuchaliśmy także, opowiadania o psach ”Bogowie starości” - Krzysztofa Vargi oraz ciekawostek z życia kolibrów z książki Noaha Stryckera „Rzecz o ptakach”.

6 października 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie

Czytanie na trawie

Powiększ zdjęcie Czytanie%20na%20trawie%20-%20zdjęcie%201

Dzięki słonecznej aurze 22 września, spotkaliśmy się już po raz trzeci w tym roku szkolnym na głośnym czytaniu wakacyjnych lektur. Wysłuchaliśmy fragmentów : „Portretu Doriana Greya” Oskara Wilde’a, „Sześćdziesięciu felietonów najjadowitszych” Jerzego Pilcha i poradnika Stéphane Garniera „Żyć jak kot”. Do lektury wybranych książek zachęcały Zuzia Chęcina uczennica klasy 3a oraz nauczycielki języka polskiego panie Lilla Winiarska-Mancini i Joanna Zarzecka.

Na kolejnym spotkaniu 29 września będziemy czytać książki o zwierzętach. Zapraszam

22 września 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie

Czytanie na trawie

Powiększ zdjęcie Czytanie%20na%20trawie%20-%20zdjęcie%201

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, po raz kolejny spotkaliśmy się na czytaniu wakacyjnych lektur. Wybrane książki przedstawili uczniowie: Sylwia Jańczyk, Dominika Nathali i Michał Janusz. Wysłuchaliśmy fragmentów: „Kirke” Madeline Miller, „Słowika” Kristin Hannah i „Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego. Zajrzyjcie do tych fascynujących książek.

Kolejne spotkanie 22 września, zapraszam

15 września 2020
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Czytanie na trawie