Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Cytat

Biblioteka szkolna liczy 21 tysięcy egzemplarzy książek, wśród nich można znaleźć    pozycje wydane w połowie  XIX wieku. Oprócz  wydawnictw książkowych gromadzimy czasopisma, filmy i materiały edukacyjne na nośnikach elektronicznych. Posiadamy bogaty zbiór encyklopedii i słowników, w tym duży wybór słowników językowych. Dbamy, aby każdy czytelnik,  który do nas przyjdzie otrzymał poszukiwaną  książkę.  Na bieżąco  uzupełniamy zestawy lektur  i podręczników szkolnych. Na półkach bibliotecznych można znaleźć  bestsellery czytelnicze ostatnich lat. Staramy się, aby uczniowie naszej szkoły  mieli wpływ na kształtowanie księgozbioru. Zapotrzebowania czytelników  na nowości książkowe realizujemy  w miarę możliwości finansowych biblioteki.

Czytelnia biblioteki  wyposażona  jest w  stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Tu możesz spędzić  mile czas przed lekcjami, poczytać,  przygotować się do lekcji, porozmawiać.

Czytelniku, przyjdź i przekonaj się , że warto nas odwiedzić.

 

 

Najnowsze aktualności

„Upoluj swoją książkę"

Powiększ zdjęcie Plakat%20-%20„Upoluj%20swoją%20książkę

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie „Upoluj swoją książkę". W dniach 2-30 listopada br., możesz za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Znajdź w szkole  plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, otrzymasz na miesiąc darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

27 października 2017
Czytaj więcej o: „Upoluj swoją książkę"

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Powiększ zdjęcie Międzynarodowy%20Miesiąc%20Bibliotek%20Szkolnych%20-%20zdjęcie%201

Julia Różycka wygrała dużą pizzę w szkolnym konkursie na najlepszą interpretacje tekstu literackiego.

Uczestnicy konkursu „Czytanie w roli” zaprezentowali Lokomotywę Juliana Tuwima wcielając się min. w bohatera horroru, zdenerwowanego nauczyciela, sprintera, cudzoziemca, czy gościa weselnego, który zadławił się tortem.

W konkursie udział wzięli: Eliza Podkówka , Michalina Ludwinek, Arek Wąsik, z klasy 1e, Anna Okła, Piotr Niechciał, Daria Pięta z klasy 1f, Oliwia Luty z klasy 1g, Nikola Maliszewska z klasy 2 c, Jadwiga Dyk i Julia  Różycka z klasy 3f.

23 października 2017
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Środa z książką - głośne czytanie

Powiększ zdjęcie Środa%20z%20książką%20-%20głośne%20czytanie%20-%20zdjęcie%201

11 października w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Środa z książką”.
W przyjaznej atmosferze, przy kawie i herbacie, swoje ulubione lektury zaprezentowali nauczyciele p. Lilla Winiarska-Mancini i  p. Elżbieta Pukalska oraz uczniowie Oskar Gad i Karolina Nawrot. Czytaliśmy Czarodziejską Górę T. Manna, Stulecie chirurgów J. Thorwalda,  Simonę. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak A. Kamińskiej oraz Mewę R. Bacha.
Patryk Warchoł laureat ogólnopolskiego konkursu literackiego Lipa 2017 zaprezentował swoje opowiadanie „Sztuka niepamięci”.

11 października 2017
Czytaj więcej o: Środa z książką - głośne czytanie