Teatr - KOTLOVNIA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Grupa Kotlovnia

Grupa Kotlovnia (geneza nazwy pozostaje tajemnicą zespołu) powstała na początku 2010 roku zarówno na potrzeby dowartościowania zmotywowanych do działań i łaknących tworzenia przełomowych dzieł uczniów, oraz (co jest mniej egoistycznym argumentem) na potrzebę XV Międzyszkolnych Spotkań Teatralnych, gdzie wystawiła swój pierwszy spektakl pt. Moralizatorska Opowieść o Nietypowej Wędrówce, czyli Alicja w Krainie Czarów, który zdobył Srebrną Maskę. Cel został osiągnięty. Dzięki doskonałej współpracy zespołu udało nam się wystawić sztukę po raz drugi, na profesjonalnej scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Alicja... cieszyła się tak dużą popularnością, że spragnieni doznań widzowie wytrwale koczowali w holu teatru czekając na możliwość obejrzenia arcydzieła. Szczęśliwcy którzy dostali się na salę nie zawiedli się. Spektakl zrobił zamierzoną furorę o czym przekonujemy się niemal każdego dnia.

30 września 2011
Czytaj więcej o: Grupa Kotlovnia

Europejskie Dni Dziedzictwa

Przejdź do - Europejskie Dni Dziedzictwa

10 września Teatr Kotłovnia uczestniczył w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa w Teatrze im.S.Żeromskiego w Kielcach.Spotkanie w foyer teatru przywoływało atmosferę i charakter spotkań Klubu Przyjacioł Teatru prowadzonego w Kielcach w latach 1952-1958 przez reżyserów Irenę i Tadeusza Byrskich.Był to czas, kiedy widzowie rozmawiali o sztuce i teatrze przy kawie, herbacie, czasem i muzyce z aktorami , studentami kieleckiej szkoły aktorskiej (tzw. Studium Teatralne ) oraz zaproszonymi gośćmi .Tym razem wspominano państwa Byrskich-ludzi teartru, których legenda trwa w Kielcach do dzisiaj.

10 września 2011
Czytaj więcej o: Europejskie Dni Dziedzictwa

Warsztat teatralny w Węgajtach

Przejdź do - Warsztat teatralny w Węgajtach

Od 21. do 25. maja Grupa Kotlovnia w ramach stypendium przyznanego przez stowarzyszenie absolwentów naszej szkoły Żeromszczacy uczestniczyła w warsztacie teatralnym prowadzonym przez Teatr Węgajty.
Węgajty to mała wioska położona niedaleko Olsztyna w gminie Jonkowo. Sam teatr (zaadaptowana stodoła) mieści się w lesie, ok. 2 km od „centrum” wsi (za które obrać można ławeczkę niedaleko sklepu monopolowego). Teatr został założony w 1986r. przez Wacława i Erdmute Sobaszków, od 2000r. prowadzi zajęcia o charakterze warsztatowym, od 2003 organizuje letni festiwal Wioska teatralna.

25 maja 2011
Czytaj więcej o: Warsztat teatralny w Węgajtach

XVI Międzyszkolne Spotkania Teatralne

Przejdź do - XVI Międzyszkolne Spotkania Teatralne

Prężnie działająca w naszym liceum Grupa Teatralna Kotlovnia uczestniczyła w XVI Międzyszkolnych Spotkaniach Teatralnych, które miały miejsce 31 marca. Po zeszłorocznym sukcesie Alicji w Krainie Czarów (drugie miejsce), tym razem na małej scenie KCK publiczność i jury mieli okazję zobaczyć przedstawienie zdecydowanie trudniejsze w realizacji i odbiorze.

31 marca 2011
Czytaj więcej o: XVI Międzyszkolne Spotkania Teatralne

Manuel

Przejdź do - Manuel

W dniach 21 grudnia 2010 r. i 13 stycznia 2011 roku można było dwukrotnie zobaczyć przedstawienie MANUEL czyli wyrób jasełkopodobny w 2 aktach - przedstawienie prezentujące obserwacje i pytania wywołane Świętami Bożego Narodzenia.Autorem tekstu i reżyserem był uczeń klasy 2A Maciej Liguziński.
W sztuce wystąpili: Ewa Pietrzyk, Karol Jakóbczyk, Anna Orkisz, Karolina Nieckarz, Maciej Maciejski, Andrzej Lenartowicz, Piotr Kargul, Oliwia Olesiejuk.

13 stycznia 2011