Aktualności

Artykuły

Warsztaty literacko - aktorsko -radiowe maj-czerwiec 2019

Przejdź do - Warsztaty literacko - aktorsko -radiowe  maj-czerwiec 2019
Ostatnie trzy tygodnie grupa uczniów I LO spędziła w Radiu eM, biorąc udział w cyklu warsztatów literackich, aktorskich i radiowych. Dzięki takim osobom jak Mateusz Pakuła, Wojciech Niemczyk i Aleksandra Niemczyk, młodzież zainteresowana tą tematyką mogła nabyć nowe umiejętności.
 
Podczas warsztatów literackich prowadzonych przez Mateusza Pakułę, które odbyły się 28 maja, skupiono się na poezji. Omówiono wiersze znakomitych polskich poetów. Największe wrażenie na młodych ludziach wywarł utwór pt. „Małe dewastacje” Andrzeja Sosnowskiego. Na jego podstawie uczniowie stworzyli własne dzieła literackie. Nie było to najłatwiejsze zadanie, ale nikt nie miał z nim problemów.
27 czerwca 2019
Anita Piekacz i Dominika Nathali
Czytaj więcej o: Warsztaty literacko - aktorsko -radiowe maj-czerwiec 2019

Ubezpieczenie uczniów NNW

Uczniowie klas 1 będą ubezpieczeni w I LO w Kielcach od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) od 1 października 2019 r.(jeżeli rodzice będą chcieli skorzystać z ubezpieczenia grupowego zawartego przez Radę Rodziców).

12 lipca 2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W środę 19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymało aż 115 uzdolnionych uczniów klas pierwszych i drugich.

Gościem honorowym  uroczystości był zastępca prezydenta Miasta Kielce Pan Marcin Różycki.

19 czerwca 2019

Czwartek z książką - głośne czytanie

Przejdź do - Czwartek z książką - głośne czytanie

Na  ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu z książką, nauczyciele czytali uczniom ulubione książki swojego dzieciństwa. Pani Małgorzata Lepucka przybliżyła nam Szelmowstwa lisa Witalisa Jana Brzechwy, panie Lilla Winiarska-Mancini i Elżbieta Pukalska odczytały ulubione fragmenty Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.

13 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Czwartek z książką - głośne czytanie