Aktualności

Artykuły

Wystawa fotografii w I LO w Kielcach

Przejdź do - Wystawa fotografii w I LO w Kielcach

W dniach 4-20 października można było w I LO podziwiać wystawę  fotografii pana Konrada Cedro przedstawiającą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Neapolu na przełomie lat 80/90 XX wieku.
Autor wystawy rozmawiał na jej temat z uczniami klasy 3Ag w dniu 4. października 2021 r.  Pan Cerdro opowiedział młodzieży o swoich spotkaniach  z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim w Neapolu w roku 1986, 1988 i 1991. Lekcja o Herlingu była niezwykłą okazją nie tylko do wspomnień i dyskusji o związkach autora „Innego świata” z Kielcami i naszym liceum, ale również do podtrzymania więzi międzypokoleniowych z obecnymi maturzystami, którzy lada moment staną się absolwentami naszej szkoły. 

21 października 2021
Czytaj więcej o: Wystawa fotografii w I LO w Kielcach

Spotkanie z ambasadorem Panamy

Przejdź do - Spotkanie z ambasadorem Panamy

Pan Javier Alcides Bonagas de Gracia - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Panamy w Polsce odwiedził 1 października (piątek) V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach, gdzie wraz z Panem prezydentem Bogdanem Wentą i jego zastępcą Panem Marcinem Chłodnickim spotkał się z grupą młodzieży z trzech kieleckich liceów uczącą się języka hiszpańskiego.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele naszego liceum. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy 3Ag pod opieką Pani Gabrieli Ola Martin oraz wicedyrektor I LO w Kielcach Jolanta Chojnecka.

1 października 2021
Czytaj więcej o: Spotkanie z ambasadorem Panamy

Parapetówka – przygarnij książkę

Przejdź do - Parapetówka – przygarnij książkę

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy akcją bookcrossingową „Parapetówka – przygarnij książkę”.

6 i 7 października, przed każdą przerwą międzylekcyjną na parapetach szkolnych korytarzy wykładano książki. Wśród nich można było znaleźć atrakcyjne powieści, bestselerowe tytuły, literaturę popularnonaukową, słowniki, poradniki, a także literaturę dla dzieci. Różnorodność propozycji niejednokrotnie realizowała niszowe zapotrzebowania czytelnicze. Do każdego egzemplarza dołączono okolicznościową zakładkę.

7 października 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Parapetówka – przygarnij książkę

Konkurs recytatorski

Przejdź do - Konkurs recytatorski

24 września br. Julia Majchrzyk - uczennica klasy 2c - zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Organizatorem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. Ponad 40 uczniów szkół ponadpodstawowych z naszego regionu zmagało się z nie lada wyzwaniem, by głosowo zinterpretować sensy ukryte w poezji wieszcza, a ten zawsze starał się „Odpowiednie dać rzeczy słowo”. Brawo Julia!

24 września 2021
Małgorzata Górzyńska

Europejski Dzień Języków

Przejdź do - Europejski Dzień Języków

W tym roku święto wielojęzyczności obchodziliśmy pod hasłem Harry Potters Day. W programie spotkania, które odbyło się w szkolnej auli, przewidziano szereg atrakcji, których celem było promowanie umiejętności językowych uczniów. Dla uczestników quizu i gier językowych przygotowano bony z dodatkowymi plusami, ocenami i „niepytkami” z języków obcych.

27 września 2021
Anna Wojnowska-Duplicka
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Harmonogram wejść na maturę

  Harmonogram wejść na maturę

 • Powiększ zdjęcie Przekrój budynku I LO od ulicy Ściegiennego

  Przekrój budynku I LO od ulicy Ściegiennego

 • Powiększ zdjęcie Przekrój budynku I LO od ulicy Zgoda

  Przekrój budynku I LO od ulicy Zgoda

 • Powiększ zdjęcie Przekrój głównego budynku I LO od ulicy Zgoda

  Przekrój głównego budynku I LO od ulicy Zgoda