Piątek z książką – głośne czytanie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 grudnia 2019

18 grudnia odbyło się w bibliotece szkolnej kolejne spotkanie z literaturą. Świąteczną atmosferę Gwiazdki i zabaw na śniegu próbowaliśmy przywołać lekturą. Czytaliśmy Pastorałkę Don Juana – J. Pilcha, Zabić drozda – N. H. Lee i Colas Breugnon – R. Rollanda.

„ Wigilia Bożego Narodzenia. Jestem sam w domu, dzieci poszły do kościoła, i siedzę sobie z psem Cytrynkiem i kotem Pantoponem. Marzymy, patrzymy w ogień płonący na kominku. Przeżuwam wspomnienia wieczoru. Przed godziną miałem obok siebie córkę i wnuczkę. Opowiadałem (…) bajki (…). Bawiliśmy się doskonale. Starzy i młodzi słuchali opowiadania, a każdy dorzucał coś od siebie. Milkliśmy potem, słuchali, jak woda kipi w garnku, patrzyli jak mróz maluje cudne wzory na szybach, lub znów nastawiali ucha na świergot świerszcza w ścianie. O jakże cudna jest noc zimowa, jakże przytulnie i ciepło pośród swoich, jakże przyjemnie błądzić myślą w dali, wiedząc, że się wróci do domu..” (Colas Breugnon – R. Rollanda)

Zapraszamy na kolejne spotkanie 24 stycznia 2020 r., którego inspiracją niech będzie cytat z Wielkiego testamentu F. Villona „ Ach, gdzież są niegdysiejsze śniegi!”

Autor: Anna Wojnowska-Duplicka

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 1

  Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 1

 • Powiększ zdjęcie Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 2

  Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 2

 • Powiększ zdjęcie Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 3

  Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 3

 • Powiększ zdjęcie Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 4

  Piątek z książką - głośne czytanie - zdjęcie 4